Trener Ljubljančanov Zoran Martić je dal priložnost tudi nekaterim mlajšim igralcem. Jordan Morgan, Mirza Begić, Devin Oliver, Gregor Hrovat, Jan Špan in Domen Lorbek niso bili v kadru, saj je že v soboto na sporedu zelo pomembna tekma Lige ABA v Skopju. Šentjur se je veselil že četrte zaporedne zmage v Ligi Nova KBM.

Motivirani gostitelji so prvo četrtino dobili z 22:13, nato pa je Olimpija zaigrala precej bolje. Sredi tretje četrtine je Roko Badžim s košem in prostim metom zagotovil zmajev vodstvo (47:49). Ljubljančani nato vse do konca tretje četrtine niso dosegli niti točke. Šentjur je z delnim izidom 15:0 prevzel pobudo (62:49). Razigral se je Žiga Jurček, ki je šest minut pred koncem zadel trojko za 70:52, in srečanje je bilo odločeno.
Pri domačih, ki so imeli predvsem daljšo klop, sta bila s po 13 koši najuspešnejša Marko Popadić in Miloš Pešić, za Olimpijo sta jih po 16 dosegla Bojan Radulović in Badžim.

"Tri četrtine smo odigrali dokaj solidno. Nato smo nekoliko naivno reševali nastale položaje v napadu in obrambi. To so domači košarkarji s pridom izkoristili in si priigrali dovolj visoko prednost, ki jim je omogočila, da tekmo končajo v svojo korist," je pojasnil Martić.