Jaka Blažič je z odliko opravil nalogo v novem poglavju ljubljanskega kluba. Foto: www.alesfevzer.com

Junak tekme je bil Jaka Blažič, ki je bil z 21 točkami prvi strelec obračuna. Dodal je še 9 skokov in 7 podaj za statistični indeks 32. 18 točk je vknjižil Codi McIntyre, točko manj pa srbski reprezentant Marko Simonović, ki se je ekipi pridružil pred nekaj dnevi. Dvomestna sta bila še Ryan Boatright (15 točk, 8 podaj) in Andrija Stipanović (11). Pri FMP-ju je bil najučinkovitejši Marko Jeremić s 17 točkami.

Olimpija si je že v uvodni četrtini nabrala 13 točk prednosti (18:5), ki pa je kmalu skopnela in ekipa iz Železnika je v zaključku druge četrtine že povedla. Kljub temu so s prednostjo 45:43 na odmor odšli Ljubljančani.

Tudi na začetku drugega dela so si varovanci Slavena Rimca priigrali dvomestno prednost. Vodili so vse do same končnice rednega dela, ko je FMP povedel z 88:86. 21 sekund pred koncem je Boatright s prostima metoma izid izenačil in izsilil podaljšek.

Odločilno prednost si je Olimpija v dodatnih petih minutah nabrala po trojki Eda Murića (6 točk) in košu ter dodatnem prostem metu Blažiča, s katerimi je povedla 96:90. Simonović s trojko in McIntyre s košem sta zapečatila usodo FMP-ja.

Rimac: Moštvo je na slab dan pokazalo karakter
"Na koncu smo dosegli zmago po podaljšku, a tekma bi se lahko odvila povsem drugače. Tudi obračun z FMP-jem je potekal na podoben način, kot vse naše tekme v letošnjem pripravljalnem obdobju. Na trenutke smo igrali dobro, a sledila so tudi zelo slaba obdobja. Lahko sem nezadovoljen z nekaterimi zadevami, a vprašanje je, kako hitro lahko moštvo začne delovati tako, kot mora, ob dejstvu, da je smo skupaj le mesec in pol. Sem optimist, veliko raje gledam pozitivne plati naše igre. Moštvo je na slab dan pokazalo karakter in iz slabe situacije prišli do podaljška, nato pa tudi do zmage. To kaže na to, da je želja vseh igralcev velika, a za nekaj večjega mora obstajati kvaliteta v igri, ki obstaja ob določenih trenutkih, ne pa vedno. Tekmo odpremo dobro, a po prvih menjavah igralcev izgubimo ritem igre, in to so zadeve, ki jih moramo popraviti," je pojasnil trener Slaven Rimac.

V sobotnem polfinalu se bodo Ljubljančani pomerili z Budućnostjo, ki je s 77:71 premagala Cibono.