Deividas Gailius je bil sijajen v ključnih trenutkih. Zadel je 12 izmed 13 prostih metov. Foto: Aleš Fevžer
Alen Omić
Alen Omić je odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Velimir Perasović
Trener Valencie Velimir Perasović je moral še drugič čestitati Alešu Pipanu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Najboljši strelci pri zeleno-belih, ki imajo že šest zmag, so bili Deividas Gailius s 24 točkami, Alen Omić z 19 in Sasu Salin, ki jih je dosegel 18.

Valencia popustila po izjemnem začetku
Gostitelji so začeli sijajno, po dveh minutah so vodili že z 8:0. Justin Doellman in Rafa Martinez sta bila natančna izza črte. Ljubljančanom je uspelo znižati na 11:7 po trojki Nebojše Joksimovića. Izjemni Doelmann je bil neustavljiv, sredi prve četrtine je Valencia vodila s 17:7. Martinez je zadel trojko in dodal še dva prosta meta (22:9). Zmaji so odgovorili z delnim izidom 0:10. Pod košem je kraljeval Omić. Po zabijanju Kodyja Augustusa se je uvodna četrtina končala z vodstvom Špancev s 25:23.
Gailius držal priključek
V drugi četrtini je znova bolje začela Valencia, Martinez in Sergej Liščuk sta povišala prednost na 38:30. Zmaje je v težkih trenutkih reševal Gailius, ki je zadel dve trojki, do odmora je prispeval kar 17 točk. Izid je bil ob polčasu izenačen (44:44).
Tri minute pred koncem tretje četrtine je Valencia še vodila z 61:57, nato pa je Ljubljančanom uspela serija 13 točk. Salin je zadel dve trojki, Joksimović pa eno. Po 30 minutah so zmaji vodili za štiri točke (66:70).
Omić kraljeval pod obročem
V zadnji četrtini je blestel Omić, ki je zlahka zadeval izpod koša. Nanizal je sedem točk zapored in Olimpija je prevzela pobudo tri minute pred koncem (81:86). Oliver Lafayette je zadel trojko in dodal še dva prosta meta (86:86). Odločitev je padla v zadnjih trenutkih, ključno vlogo pa je odigral Gailius. V zadnjih dveh minutah je zadel pet prostih metov in tako odbil vse napade gostiteljev, ki so sicer imeli zadnji napad, toda oba poskusa za tri točke v zadnjem napadu sta bila daleč od cilja. Poskusila sta najboljša strelca Valencie Doellman (28 točk) in Martinez (22).

Prihodnji teden Ulm v Stožicah
V naslednjem krogu čez sedem dni bo Union Olimpija gostila vodilni Ratiopharm Ulm. Varovanci Aleša Pipana so si že zagotovili novih šest tekem. Drugi del bo potekal od 7. januarja do 19. februarja, 24 najboljšim ekipam iz prvega dela Evropskega pokala pa se bo pridružilo osem najslabših moštev iz Evrolige. Oblikovanih bo osem skupin s po štirimi moštvi.