Ratko Varda je v dobrih 12 minutah igre dosegel kar 16 točk. Foto: Liga ABA
Alan Morrison je bil s 30 točkami prvi strelec tekme. Foto: Liga ABA
Krka je doživela nepričakovan poraz in je po treh krogih še brez zmage. Foto: Nebojša Teić/Liga ABA
Helios je v Vršcu doživel tretji poraz v Ligi ABA. Foto: Liga ABA

Slabše je šlo preostalima dvema slovenskima predstavnikoma, ki sta igrala v soboto. Krka je doma presenetljivo klonila proti Širokem s 73:71, Helios pa je izgubil na gostovanju proti Hemofarmu s 83:70. Zlatorog bo v Zagrebu proti Cedeviti igral v nedeljo.

63-odstotni met za tri, 69 za dve
Ljubljančani so v Pionirju zadeli kar 15 trojk iz 24 poskusov, prav tako pa so blesteli v metu za dve (69%). Junak je bil Finec Sasu Salin, ki je dosegel 23 točk ob metu izza črte 6/7. 16 točk je prispeval Ratko Varda (trojke 3/3), 11 Damir Markota, po 10 pa Aleksandar Ćapin in Ben Woodside. Pri Crveni zvezdi je s 30 točkami izstopal Adam Morrison.

Preobrat z delnim izidom 17:0
Kljub odličnemu metu pot do zmage ni bila lahka. Zmaji so vodili večino tekme, a so na začetku zadnje četrtine rdeče-beli pobegnili na +6. Sledila je kanonada Olimpije in delni izid 17:0. Priključek je z dvema trojkama ujel Goran Jagodnik (6 točk, za tri 2/6), nato pa je dvakrat izza črte zadel še Salin in dokončno pokopal upe domačih navijačev.

Filipovski: Tako tekmo lahko dobiš samo enkrat v sezoni
Nisem zadovoljen z obrambo. Zmagali smo na račun dobrega meta, a na tak način lahko zmagaš kvečjemu enkrat v sezoni. Že po prvem polčasu sem vedel, da tako dobro ne bomo mogli metati v nedogled, a na koncu se je dobro izteklo," je povedal trener Olimpije Sašo Filipovski.

Butorac in Pilepić pokopala Novomeščane
V Novem mestu je po izenačenem prvem polčasu Široki pobegnil sredi tretje četrtine na 51:40. Z delnim izidom 12:0 se je Krka hitro vrnila v igro in bila vse do zaključka v igri za dve točki. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji minuti tekme. Dino Butorac je točno 60 sekund pred koncem pri izenačenju na 68 zadel trojko, Bojan Krivec je zadel le en prosti met, vse upe Krke pa je pokopal najboljši posameznik na tekmi Fran Pilepić (22 točk). Pri Krki je največ točko dosegel Jure Balažič (19).

Domžalčani padli šele v končnici
Hemofarm je proti Heliosu preobrat naredili sredi tretje četrtine, ko je z delnim izidom 10:0 prišel do osmih točk prednosti. Kljub temu se Domžalčani niso predali in se po trojki Sandija Čebularja v 36. minuti približali na vsega dve točki zaostanka (69:67). V sklepnih minutah so zmago Hemofarma zrežirali Mladen Jeremić (22 točk), Boris Savović (13 točk, 17 skokov) in Mladen Pantić (12). Pri Domžalčanih je bil s 15 točkami prvi strelec Klemen Prepelič.