Jaka Blažič je na prvi tekmi dosegel 33 točk, na drugi 25. Foto: KK Cedevita Olimpija

Če so na prvi tekmi Turki držali korak z Ljubljančani do polčasa, je tokrat Olimpija levji del posla opravila do odmora. Na začetku druge četrtine so zmaji povedli že za 17 točk in vseskozi držali varno prednost. Bursaspor se je najbolj približal na minus osem na začetku zadnje četrtine.

Prvi strelec tekme je bil znova Jaka Blažič. Branilec Olimpije, ki je v ponedeljek ob zmagi s 104:88 dosegel 33 točk (indeks 39), se je tokrat ustavil pri 25 točkah, 5 skokih in 2 podajah ter statističnem indeksu 32. Dvomestni so bili še Rion Brown (15), Jarrod Jones (14), Kendrick Perry (14, 9 podaj) in Edo Murić (12). Pri Turkih je s 23 točkami izstopal Perry Jones.

Čestitke fantom za zmago, tekma ni bila lahka. V moštvo Bursasporja sta se vrnila dva igralca in gre za zelo talentirano in napadalno ekipo, v kateri lahko vsi košarkarji zadenejo svoje mete. V prvem polčasu smo se mučili v obrambi, v drugem delu srečanja pa s prevzemanji tekmečevih pick and roll akcij prišli do sape. Dominirali smo v skoku, kar nam je dalo samozavest za dober odstotek meta v napadu. V nadaljevanju tekmovanja bomo šli tekmo po tekmo. Za zdaj kaže dobro, a ne smemo se zadovoljiti. Igramo lahko še boljše in prostora za napredek je še veliko. Moramo in želimo si bolje igrati v obrambi,” je tekmo oceni trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac.

Turki so vodili le na samem začetku srečanja, potem pa je Olimpija z razpoloženimi Blažičem, Murićem in Brownom hitro postavila stvari na svoje mesto. V prvi četrtini je dosegla kar 31 točk in si priigrala 12 točk prednosti. Blažič je dosegel 13 točk, Brown 8 in Murić 7 točk. Ljubljančani so samo v prvi četrtini dosegli šest trojk. V drugi četrtini je razlika narasla na +17, toda zmaji so v zaključku popustili in odšli na odmor le z devetimi točkami naskoka. Blažič se je v prvem polčasu ustavil pri 16 točkah, dvomesten je bil še Jarrod Jones z 10.

V nadaljevanju se je razlika večinoma gibala v dvomestnih številkah. V rahlo krizo so Ljubljančani zapadli na začetku zadnje četrtine, ko niso zadeli koša dobre tri minute. Bursaspor je post izkoristil in se približal na 79:71, nato je Olimpija odgovorila z dvema zaporednima trojkama Perryja in Blažiča. Delni izid 8:0 je pomenil 16 točk zaloge za zadnjih pet minut in miren konec srečanja.

Vodstvo tekmovanja je sporočilo, da bo zaostalo tekmo s Prometheasom Cedevita Olimpija igrala 10. decembra.

V drugi del tekmovanja napredujejo najboljše štiri ekipe.