Nemanja Gordić je izkoristil zelo slabo obrambo Olimpije v zadnji četrtini. Foto: Nebojša Tejić/ABA photo

Videli smo popolno nezbranost moje ekipe na današnji tekmi. Imeli smo veliko podaj direktno v roke nasprotniku in podobno izgubljenih žog. V odločilnih trenutkih tekme smo prelagali odgovornost in v končnici, ko bi morali odigrati pametno smo delali neumne poteze ter Igokea je to izkoristila. Gordića smo v prvem polčasu zaustavili, v drugem pa je prevzel vajeti v svoje roke in praktično sam pripeljal Igokeo do zmage.

Aleš Pipan
Dino Murić
Najboljši ljubljanski strelec je bil povratnik po poškodbi Dino Murić, ki je dal 13 točk. Foto: Nebojša Tejić/ABA photo
Olimpija iz rok izpustila dobljeno zmago

Po zelo slabih predstavah na začetku sezone je Olimpija stežka ujela priključek s sredino lestvice jadranskega tekmovanja, a je v Stožicah zapravila lepo priložnost in podarila Igokei, ki je neposredni tekmec za evropska tekmovanja, dve točki. V prvem delu so zmaji s preudarno igro in dobrim strelskim izkupičkom držali niti igre v svojih rokah, v zadnji četrtini pa povsem popustili. Nemanja Gordić, ki je dal kar 29 točk, je brez težav prebijal obrambo. V napadu ni bilo več razigranega igralca, Ljubljančani so lahkomiselno izgubljali žogo za žogo, predvsem ob koncu tekme pa je koncentracija popolnoma popustila.

Prvi polčas +13 za Olimpijo
Tri četrtine so Ljubljančani nadzorovali potek srečanja. Že v prvi četrtini so povedli za deset, ko je po samostojni akciji in prodoru Cedric Jackson položil za 21:11. Košarkarji iz Republike srbske so se nato približali na -6, a je Sasu Salin odgovoril z dvema trojkama zapored, in prednost je bila znova dvomestna. Na odmor so gostitelji odšli z naskokom 13 točk in tudi v tretji četrtini so prednost ubranili, toda gostje so četrtino dobili za šest.

Popoln preobrat se je začel dobrih pet minut pred koncem. Branko Jorović je najprej s črte prostih metov dvakrat zadel za -5, nato pa so po izgubljenih žogah Deividasa Gailiusa in Salina gostje, ki jih je pred kratkim prevzel Vlada Jovanović, srbski strokovnjak, ki je s Partizanom v Stožicah postal prvak Lige ABA, po hitrih akcijah Sergeria Gipsona in Gordića prišli na le točko zaostanka.

Zadnji napad hitro zapravil Vladović
Odgovoril je Dino Murić s trojko, nato pa je stvari v svoje roke vzel Gordić in poskrbel za popoln preobrat. Reprezentant Bosne in Hercegovine se je minuto pred koncem sprehodil pod koš, nato pa po osebni napaki zadel oba prosta meta. Gailius je na drugi strani izgubil še eno žogo, Gordić pa je brez težav ušel Muriću, nato pa položil prek 16 centimetrov višjega Alexa Stephesona za gostujočo prednost treh točk. Olimpija je imela še en napad, ki pa ga je hitro zapravila. Žogo je izgubil Jakov Vladović.

Po nekoliko slabših igrah v zadnjem času je Krka le zmagala. Novomeščani so slavili v Zadru, kjer so skromno domačo vrsto ugnali s 57:55.