Goran Dragić je na zadnjih treh tekmah metal trojke skoraj 60-odstotno. Foto: Reuters

Pot do uspeha proti trenutno najslabši ekipi v Ligi NBA je bila daleč od tega, da bi bila enostavna. Biki so se držali odlično in se sredi zadnje četrtine približali le na dve točki zaostanka. Takrat je stvari v svoje roke vzel slovenski kapetan. Najprej je zadel trojko, sledila sta še dva uspešna prosta meta. Osmico v manj kot minuti je sklenil s polaganjem ob prekršku ter še enim zadetim prostim metom. Miami je pobegnil na sedem točk prednosti, ki je Chicago ni več ogrozil.

Dragić je v zmagovitem nizu Miamija dokazal, da je v izvrstni formi. Njegovo povprečje na zadnjih treh tekmah je 24 točk ob 58-odstotnem metu za tri. Tokrat je iz igre metal 7/11, izza črte 4/7. Dodal je še tri podaje in dva skoka.

Miami je v obupni prvi četrtini dosegel le sedem točk, kar je najslabši izkupiček v klubski zgodovini. Po zaostanku s 13:7 je Vročica odgovorila z najučinkovitejšo četrtino sezone. Drugi del je dobila z 38:29.

Veliko vlogo je imela klop Miamija. Četverica rezervistov je dosegla več točk od začetne peterke. Wayne Ellington je vknjižil 19 točk, James Johnson 15, Tyler Johnson in Kelly Olynyk sta jih dodala po 10. "Klop je dala navdih celotni ekipi. Ne samo v zadnji četrtini, ampak tudi v drugi. Ta je spremenilo potek in nas vrnila v tekmo," je povedal trener Miamija Erik Spoelstra. Miami je v prvi četrtini iz igre metal 2/19. V drugi četrtini, v kateri so iz igre metali 68-odstotno, je Ellington zadel tri trojke.

Miami bo v noči na sredo gostoval v Clevelandu.

CHICAGO - MIAMI 93:100
Grant 24, Holiday 15; Dragić 24 (7/11), 3 podaje in 2 skoka v 34 minutah, Ellington 19, J. Johnson 15.

MINNESOTA - PHOENIX 119:108
Towns 32 in 12 skokov, Butler 25, Wiggins 21; James 26, Warren 18.

MEMPHIS - BROOKLYN 88:98
Gasol in Evans po 18, Parsons 12; Carroll 24, Booker 16.