Goran Dragić je proti Minnesoti zadel svojih prvih sedem metov izza črte. Foto: EPA

Slovenski organizator igre je izvrstne predstave v Ligi NBA nadaljeval tudi v Minnesoti in popeljal Miami do enajste zaporedne zmage, kar je najdaljši trenutni niz v ligi in šesti najdaljši niz v klubski zgodovini. Nazadnje je Miami do zmagovitega niza enajstih tekem zapored prišel aprila leta 2014. V tej sezoni je več tekem zapored dobil le Golden State (12).

Dragić je do svojega rekordnega izkupička pri metu za tri točke prišel, potem ko je zadel prvih sedem metov izza črte. "Obroč je bil videti tako velik. Prve štiri trojke so bile res lahke, saj sem bil popolnoma sam. Velika zasluga pri tem gre soigralcem, ki so to videli," je dejal Dragić, ki ima v zadnjih desetih tekmah povprečje 22,6 točke in 6,6 podaje na tekmo. Vsaj eno trojko je zadel na zadnjih 15 tekem, kar je njegov najdaljši niz v Ligi NBA.
"Imel sem odlično poletje, počutim se zelo dobro, nimam velikih nihanj v igri, tako da lahko rečem, da sem v življenjski formi," je povedal Dragić.

Hassan Whiteside je dodal 19 točk in 13 skokov, dvomestni so bili še Rodney McGruder (15), Dion Waiters (12) in James Johnson (11). Miami je skupaj zadel 15 trojk ob več kot 50-odstotnem metu.

Vročica si je v prvem polčasu nabrala 14 točk naskoka – devetič zapored je bila prednost Miamija več kot deset točk – a se je morala na koncu precej potruditi za zmago. Volkovi so se v zadnji četrtini približali na točko zaostanka, vendar vodstva niso prevzeli. Andrew Wiggins je 22 sekund pred koncem ob prekršku zadel za 114:112 in bil nato uspešen še s črte prostih metov. James Johnson je na drugi strani izgubil žogo, toda Wiggins deset sekund pred koncem darila ni izkoristil. Zgrešil je za vodstvo, Volkovi pa so takoj storili prekršek nad Whitesidom. Ta je zadel le en prosti met za 115:113. Ob zvoku sirene je bil na drugi strani za podaljšek spet neuspešen Wiggins.

Naslednjo tekmo igra Miami v noči na četrtek v Milwaukeeju.

MINNESOTA - MIAMI 113:115
Towns 35, Wiggins 27, Rubio 14 in 13 podaj; Dragić 33 (met 13/17), 9 podaj in 2 skoka v 35 minutah, Whiteside 19 in 11 skokov, McGruder 15.
NEW YORK - LA LAKERS 107:121
Anthony 26, Porzingis in Jennings 16, Vujačič brez točke v minuti; Williams 22, Young 17, Ingram, Randle po 14.
DETROIT - PHILADELPHIA 113:96
Morris 19, Drummond 16 in 17 skokov, Udrih ni igral; Okafor 16, Šarić 13.
WASHINGTON - CLEVELAND * 135:140
Beal 41, Porter 25, Wall 22, 12 podaj; Love 39, 12 skokov, James 32, 17 podaj.
INDIANA - OKLAHOMA CITY 93:90