Kobe Bryant (26 točk, iz igre 6/16) ni mogel preprečiti poraza Lakersov. Utah je bil boljši s 96:87. Foto: EPA
Carmelo Anthony
Najboljši igralec New Yorka Carmelo Anthony (11 točk, iz igre 3/15) je bil tokrat v senci Jeremyja Lina, Američana kitajskega porekla, ki je dosegel 25 točk in imel še 5 skokov ter 7 podaj. Foto: EPA
Dirk Nowitzki
Čeprav je Dallas vodil za 15 točk, je Cleveland zmagal z 91:88. Kyrie Irving je dosegel 20 točk, od tega štiri v končnici tekme, ko je gostiteljem uspel delni izid 10:3. Dirk Nowitzki (na fotografiji) je bil s 24 točkami in osmimi skoki najboljši pri prvakih. Foto: Reuters

Trener Mike D'Antoni je verjetno že obupaval. Njegva ekipa je med najslabšimi po učinku v napadu in po številu podaj, v zadnjih trinajstih tekmah pa se je veselila le ene zmage. Nihče si ni mislil, da bo vlogo ostrostrelca lahko prevzel rezervni igralec Jeremy Lin, ki je decembra prišel v ekipo, potem ko tako Golden State kot Houston na treningu-kampu nista bila zadovoljna z njim. Lin se je že spraševal, kaj dela pri New Yorku, saj na začetku ni dobival priložnosti, tokrat pa je 23-letni branilec, ki je študiral na Harvardu, navdušil. Dosegel je 25 točk (rekord kariere), od tega 12 v zadnji četrtini, ko je zadel pet od sedmih metov iz igre. Pri izenačenju na 82 sredi zadnje četrtine je gostiteljem uspel delni izid 15:4, v katerem je Lin dosegel 9 točk.

Udrihova ekipa že ob polčasu brez možnosti
San Antonio je pred tritedensko turnejo s 107:96 dobil pomembno psihološko tekmo proti najboljši ekipi sezone Oklahomi Cityju. Tony Parker je blestel z 42 točkami (od tega 16 v tretji četrtini), iz igre je zadel 16 od 29 metov, imel pa je tudi devet podaj, kar ga je popeljalo na 1. mesto večne lestvice najuspešnejših podajalcev kluba. V enajstletni NBA-karieri, francoski košarkar je ves čas zvest San Antoniu, je zdaj zbral 4.477 podaj. Prejšnji rekord je bil 10 let v Lasti Averyja Johnsona. Oklahomi je uspelo zgolj preprečiti prvi visok poraz sezone, saj je zaostajala že za 24 točk. Njihov prvi zvezdnik Kevin Durant je 22 točkam dodal 11 skokov. Chicago je z ekipno igro s 113:90 strl Milwaukee (Beno Udrih: 7 točk, 5 podaj), potem ko je že ob polčasu vodil s 67:43.

Love nenamenoma pohodil Scolaja
Minnesota je prvič po več kot petih letih (če ne štejemo prvega tedna vsake sezone) dosegla mejo uspešnosti 0,500 (kar pomeni toliko zmag kot porazov), potem ko je s 100:91 premagala Houston, za katerega je Goran Dragić v 16 minutah dosegel 6 točk. Kevin Love je za zmagovalce dosegel 25 točk in zbral še 18 skokov, pri Raketah pa je s 24 točkami in 8 skoki izstopal Luis Scola. Med obema se je zelo iskrilo pod košem. V tretji četrtini je Scola ležal na tleh, Love pa mu je stopil na obraz. Osebne napake ni bilo, klop Houstona pa je ponorela. "Številka mojih čevljev je več kot 50. Kam bi lahko sploh stopil," se je branil Love in zatrjeval, da tega ni storil nalašč. Scola se je pošalil: "Vse skupaj je bilo tako hitro, da niti tega ne vem, kakšna je blagovna znamka njegovih copat."