Leo Westermann je v tretji četrtini nagnil tehtnico na stran Partizana. Foto: Aleš Fevžer
Davis Bertans
Davis Bertans je v 24 minutah dosegel 15 točk. Foto: EPA

Za Partizan je to šesti naslov prvaka lige v dvanajstih sezonah. Izbranci Duška Vujoševića so zasluženo prišli do naslova. Najboljša posameznika sta bila mladi francoski reprezentant Westermann s 15 točkami, 3 podajami in 4 ukradenimi žogami ter latvijski reprezentant Bertans, ki je prav tako zbral 15 točk. Pri Crveni zvezdi je največ točk dosegel Raško Katić (19).
Zvezda ob polčasu vodila za sedem točk
Partizan je začel bolje, hitro je povedel s 6:0, Dejan Musli je dosegel dva koša. Rdeče-beli so nato ujeli ritem in prvo četrtino dobili za štiri točke s košem De Marcusa Nelsona ob sireni (14:18). Tudi drugo četrtino so bolje odigrali "zvezdaši". Branko Lazić je zadel trojko, Boris Savović pa je poskrbel za prednost sedmih točk ob odmoru (25:32).
Westermann zrežiral preobrat
Francoz Westermann, ki velja za enega največjih draguljev evropske košarke, je na začetku drugega dela zablestel. Hitro je nanizal sedem točk in v 25. minuti je bil izid poravnan (35:35). Partizan je zelo dobro izvajal proste mete in po 30 minutah je imel vajeti v svojih rokah (47:43).
Sodnik Pukl oba trenerja poslal na tribuno
V 32. minuti je Bogdan Bogdanović povišal na 53:45. Zvezda se je vrnila ob tehnični napaki klopi Pratizana, Igor Rakočević je zadel tri proste mete, Raško Katić pa je znižal na 53:50. Pet minut pred koncem je sodnik Sašo Pukl izključil oba trenerja, Vujošević in Dejan Radonjić sta mu povedala nekaj sočnih besed in morala sta na tribuno.
Bertans je v ključnem trenutku zadel izza črte, dve minuti pred koncem pa je silovito zabil še Joffrey Stephane Lauvergne (63:55). Slavje grobarjev na tribunah se je začelo, piko na i pa je s trojko postavil Bogdanović minuto pred koncem (71:61).

Tako Partizan kot Crvena zvezda sta si z uvrstitvijo v finale Lige ABA zagotovila mesto v Evroligi v prihodnji sezoni.