Jan Špan je v eni izmed akcij takole prodiral skozi obrambo Poljakov. Dosegel je deset točk. Foto: www.alesfevzer.com
Petrol Olimpija premagala poljski Radom

Po slabi prvi četrtini z obeh strani, končala se je z 10:10, so Ljubljančani v nadaljevanju pokazali boljši obraz. Devin Oliver je s petimi zaporednimi točkami poskrbel za dvoštevilčno prednost (29:19). Polčas se je končal s 34:25.

Najvišja prednost +18
Slovenski prvak v drugem delu ni popustil, že v 22. minuti si je priigral 15 točk naskoka (42:27), v nadaljevanju pa je poljsko ekipo bolj ali manj vselej držal na dokaj varni razdalji. Najvišjo prednost na tekmi si je priigral v 34. minuti, ko je semafor kazal 73:55. Dve minuti pred koncem so se Poljaki sicer približali na -5 (75:70), a je nato trojko zadel Domen Lorbek (78:70).

V ljubljanski ekipi je bil najučinkovitejši Jordan Morgan, ki je 21 točkam dodal še 14 skokov, po 12 točk sta prispevala Oliver in Gregor Hrovat.

"Mislim, da smo si zaslužili zmago. Zelo sem zadovoljen z določenimi deli tekme in z energijo v igri. Tretja četrtina je bila sicer katastrofalna, kar sem tudi povedal igralcem. Ko ne igramo obrambe, smo v težavah. Reakcija v četrti četrtini je bila dobra, saj smo dosegli kar nekaj lahkih košev. V nadaljevanju smo zopet slabše odigrali v obrambi. Rosa Radom je imela svojo priložnost. Lahko sem zadovoljen z zmago, ampak vseeno imam grenak priokus zaradi slabših obdobij v naši igri," je ocenil trener Petrol Olimpije Gašper Okorn.

Olimpija bo v naslednjem krogu, 12. decembra, gostila Strasbourg.