Gostje so po prvi četrtini vodili (16:20), do odmora pa je zmajem uspelo ujeti goste, na odmor so odšli s točko zaostanka (30:31). Drugi polčas so varovanci Jureta Zdovca začeli z delnim izidom 7:0 (37:31), za katerega sta zaslužna Aleksandar Lazić in Luka Šamanić, vodstva pa niso več izpuščali iz svojih rok.

V zadnji četrtini so prvič na tekmi povedli z dvomestno prednostjo (52:42). Rogaška se je borila do konca, a so zmaji tekmo mirno pripeljali do konca.

Za Petrol Olimpijo je Lazić dosegel 16 točk (met 7:9) in zbral 10 skokov. Šamanić je prav tako vknjižil dvojni dvojček (13 točk, 11 skokov), 13 točk pa je dosegel še Jan Špan, ki je po odhodu Mirze Begića prevzel kapetanski trak. Pri Rogaški je do dvomestne številke prišel le Rashun Davis (15 točk).

Jure Zdovc, trener Petrola Olimpije: "Čestitke fantom za zmago. Od prve do zadnje minute so prikazali borbeno predstavo. Še vedno imamo kar nekaj rezerve, a če gledam na splošno, sem zadovoljen z našo igro v obrambi. V napadu še vedno delamo preveč napak in izgubljamo preveč žog, hkrati pa smo slabo metali tudi proste mete, prek katerih bi lahko dosegli še kakšnih deset točk več. Imeli smo zmanjšano rotacijo, predvsem na račun predhodne poškodbe Domna Lorbka, v prvi četrtini pa se je poškodoval še Boban Tomić, ki bo skoraj zagotovo dlje časa odsoten s parketov. Imamo kar nekaj težav, hkrati pa imamo dovolj igralcev, zato bomo napravili vse, da v tem času do konca sezone kažemo čim boljše predstave."

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Tekma je bila odločena v tretji četrtini, v kateri smo dosegli zgolj šest točk, predvsem na račun dobre igre domačinov v obrambi in naše nediscipline in nepotrpežljivosti v napadu. Gremo naprej in sledimo svojim ciljem."