Phoenix je doživel drugi najhujši poraz v Ligi NBA v letošnji sezoni. Foto: EPA
Jamsu Hardenu so njegovi nekdanji soigralci blokirali kar šest metov. Foto: Reuters

Njegov Milwaukee je doma klonil pred New Yorkom s 102:88, Beno Udrih pa je v 24 minutah dosegel 18 točk, s čimer je bil prvi strelec svoje ekipe. Izkazal se je predvsem pri metu za dve točki (8/11).

Izjemno slab večer so imeli košarkarji Phoenixa, ki so na gostovanju pri Detroitu izgubili kar za 40 točk (117:77). Po prvi četrtini je bilo še izenačeno (24:24), nato so Pistonsi pobegnili in prednost večali iz minute v minuto. Goran Dragić je dosegel 10 točk in prispeval le eno podajo. V tretji četrtini si je tako kot njegovi trije soigralci prislužil še tehnično napako. Sunsi so bili celotno drugo četrtino in večino tretje brez ene same podaje.

"Sramota. Nobeno profesionalno moštvo ne sme izgubiti za 30 ali 40 točk. Bodimo pošteni, Detroit ni res dobra ekipa," je bil kritičen košarkar Phoenixa Jared Dudley, medtem ko je trener Alvin Gentry dejal, da njegovi igralci niso mogli storiti ničesar, kar bi bilo vsaj na ravni študentske košarke. Višji poraz je v letošnji sezoni doživel le Charlotte, ki je s 114:69 klonil v Oklahomi.

Neprijetna vrnitev Hardena v Oklahomo
Prvič po zamenjavi kluba je proti nekdanjim soigralcem zaigral James Harden, ki pa se ni proslavil. Oklahoma je njegov Houston premagala s 120:98, Harden pa je ob metu 3/16 prispeval 17 točk. Njegov met je bil blokiran šestkrat. Kevin Durant je s 37 točkami izenačil rekord sezone.
Pretep v Bostonu (video spodaj)
Zmago Brooklyna proti Bostonu (95:83) je zasenčil pretep, v katerem sta bila glavna akterja Rajon Rondo in Kris Humphries. Po prekršku Humphriesa nad Kevinom Garnettom je prekipelo Rondu, ki je napadel centra Netsov. Oba sta po prerivanju padla na tla, vendar so ju nato le ločili. Po pregledu videoposnetka je sodnik izključil oba, Ronda pa čaka bržkone kar huda kazen vodstva lige.
Liga NBA, tekme 28. novembra:
DETROIT - PHOENIX 117:77
Knight in Villanueva po 19, Stuckey 18; Scola 11, Dragić 10 (met: 3/7), 3 skoki in podaja v 16 minutah.
MILWAUKEE - NEW YORK 88:102
Udrih 18 (met: 8/12), 2 skoka in podaja v 24 minutah; Anthony 29, Novak 19.
WASHINGTON - PORTLAND 84:82
ORLANDO - SAN ANTONIO 89:110
BOSTON - BROOKLYN 83:95
ATLANTA - CHARLOTTE 94:91
CHICAGO - DALLAS 101:78
MEMPHIS - TORONTO 103:82