Luka Dončić je odigral daleč najboljšo tekmo v letošnji finalni seriji. Foto: EPA

Kraljevi klub si je tako znova priboril prednost domačega igrišča, ki jo je izgubil po porazu na prvi tekmi v Madridu. Gostje so odlično odigrali zaključek srečanja, ko je igro vodil Dončić. Tedaj so po zaostanku s 74:70 naredili preobrat in povedli s 83:76. Slovenski košarkar je dve minuti pred koncem iznajdljivo prodrl pod obroč in lepo podal Walterju Tavaresu, ki mu ni bilo težko zadeti za serijo 7:0. Zatem je Dončić zadel še dva prosta meta in podal v protinapad samemu Felipeju Reyesu, ki je potrdil zmago.

Baskonia je odlično začela tekmo in povedla 8:0, a je Real razmeroma hitro izničil domačo prednost. Ko so si Baski priigrali vodstvo z 51:42, pa je v tretji četrtini stvari v svoje roke vzel Dončić, ki je za delni izid 8:0 zadel dva prosta meta, trojko in ob metu izza črte še izsilil osebno napako. Štiri minute so potrebovali gostitelji, da so v zadnji četrtini povedli z 72:65. Kot zapisano, pa je končnica srečanja pripadla Realu.

Dončić je igral izvrstno, v odločilnih trenutkih prevzel odgovornost, hrkati pa je bil zelo učinkovit. Z 20 točkami (2/4 za dve, 2/5 za tri, prosti meti 10/11) je bil prvi strelec tekme, z devetimi ujetimi odbitimi žogami pa najboljši skakalec. Ob tem je zbral statistični indeks 29, drugi najboljši je bil na srečanju 14, ki sta ga imela domača Luca Vildoza in Vincent Poirer. 15 točk je k Realovi zmagi dodal Jaycee Carroll. Madridčane od naslova loči še ena zmaga, ki jo bodo v Vitorii naskakovali v torek.

Liga Endesa, finale, tretja tekma:
BASKONIA - REAL MADRID 1:2
78:83 (24:20, 18:20, 21:25, 15:18)
Beaubois 17, Janning 12, Poirer 11, Vildoza in Šengelia po 10; Dončić 20 (2/4 za dve, 2/5 za tri), 9 skokov in 3 podaje v 24 minutah, Carroll 15, Thompkins 12 ... Randolph ni igral.