Zadar je z zmago izboljšal upe za obstanek v ligi, na dnu je skupaj s Krko in Mega Bemaxom. Foto: Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkarji iz Kopra so imeli danes pomemben test, saj bi bili z zmago v boju z ekipo z dna lestvice še kandidati za četrto mesto. Toda na drugi strani so dvoboj za biti ali ne biti imeli tudi domači, ki se borijo za obstanek. Na koncu je po prepričljivi predstavi Zadar slavil zmago in Koprčanom priprl vrata končnice.

Zadar tekmo odločil v prvem polčasu
Zadar je po šestih minutah igre povedel z dvomestno prednostjo (18:8), Koprčani pa so do konca prve četrtine zmanjšali zaostanek (27:21). V drugi četrtini so razpoloženi gostitelji ob slabi obrambi Kopra Primorske in natančnem metu za tri točke vodili za 17 točk (47:30). Zadrčani so ob podpori navijačev povišali vodstvo na +21 (58:37).

V prvem polčasu so gostitelji zadeli kar 12 trojk.

V tretji četrtini sta bili ekipi bolj izenačeni, a varovanci Andreja Žaklja niso zmanjšali zaostanka (77:57). Tolikšna je bila razlika tudi na koncu.

Pri gostih je največ točk, 17, dosegel Aleksandar Lazić, 15 Sterling Gibbs, še dve manj pa Žiga Dimec. Pri Zadru je bila neustavljiva predvsem naveza Dominic Gilbert in Muhamed Ahmed, skupaj sta dosegla 44 točk (23+21).