Uroš Lučić je bil med najzaslužnejšimi za zmago Krke. Foto: Aleš Fevžer
Smiljan Pavić in Jaka Blažič
Smiljan Pavić in Jaka Blažič sta bila s 13 oziroma 18 točkami najboljša strelca svojih ekip. Foto: Aleš Fevžer
Domen Lorbek
Domen Lorbek je k zmagi gostiteljev prispeval 9 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka v napeti končnici ugnala Olimpijo

24 sekund pred zadnjo sireno je zadnji točki iz igre dosegel Matjaž Smodiš, ki je povedel Novomeščane v vodstvo s 66:65. V naslednjem napadu je Klemen Prepelič prodrl pod koš, kjer pa ga je z blokado ustavil Uroš Lučić. Sledila je osebna napaka Prepeliča, Lučić pa je potrdil zmago z zadetim prostim metom. Ob sireni je Prepelič z osmih metrov metal za tri, a za malo zgrešil. Tudi sicer ni imel najboljšega popoldneva, saj je bil njegov met iz igre 2/10.
Krka je pred 1.200 gledalci dosegla peto zmago v ligi za prvaka, medtem ko so zmaji po sredinem nepričakovanem porazu doma proti Mariboru izgubili drugič zapored. Pri gostih zaradi lažje poškodbe kolena ni igral Sasu Salin.
Z 8:0 in 10:0 obdržali priključek
Po prvem polčasu je na semaforju pisalo 28:34. Olimpija je z najvišjo prednostjo 14 točk vodila v 16. minuti (18:32), nato pa je Novomeščanom v slabih dveh minutah in pol uspelo narediti delni izid 8:0 in so do odmora zaostanek precej znižali. V tretji četrtini so Ljubljančani vodili s 30:36 in 37:43, Krka pa je z novim delnim izidom 10:0 pred zadnjimi 10 minutami napravila preobrat (47:43).
V zadnji četrtini je imela najvišji naskok štirih točk Olimpija pri izidu 59:63, dobro minuto pred koncem pa je trojko, ki je napovedala zmago Krke, dosegel Jaka Klobučar (64:63).
Krka tretjič letos boljša od Olimpije
Najboljša slovenska kluba sta se letos pomerila četrtič, tretjič so zmagali Novomeščani. V superpokalu povsem na začetku sezone so bili boljši s 84:81, nato pa še pred domačimi gledalci v prvem delu jadranske lige (79:76). Olimpija je zmagala le na medsebojnem dvoboju v 23. krogu Lige ABA, ko je v
Stožicah nadigrala aktualne državne prvake s 76:63.
Izjavi po tekmi
Gašper Potočnik, trener Krke:
"Za nami je zelo težka tekma in pravi, zelo izenačen derbi. Menim, da je naša zmaga zaslužena, čeprav se na začetku nismo znali najbolj prilagoditi igri Olimpije. Ljubljančani so igrali čvrsto, z veliko kontakta. Ko smo se uspeli prilagoditi takšni igri tekmeca, smo začeli zmanjševati zaostanek korak za korakom. Na koncu nam je z dobro obrambo in skokom uspelo tudi zmagati."
Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije: "Izredno dobro smo začeli tekmo in visoko povedli. Žal nam ni uspelo držati ritma. Tekmo smo izgubili v skoku. Odločala je ena žoga, ki je šla tokrat v korist Krke."