Po polovici tekme so vodili Slovenci s 43:39. Še dve minuti pred koncem uvodnih 20 minut je bila prednost 11 točk (43:32), nato pa so Turki prvi polčas sklenili z delnim izidom 7:0. Največ je Slovenija vodila kar za 20 točk na začetku druge četrtine (36:16). Po prvi četrtini je bilo 28:13.

Na začetku tretje četrtine so gostitelji hitro prišli v vodstvo (46:47) in nato z nizom 10:0 ušli na 48:57. Po treh četrtinah je na semaforju pisalo 51:61. V zadnji četrtini Slovencem, ki jih vodi selektor Danijel Radosavljević, ni uspel preobrat. Turki so ves čas držali zanesljivo vodstvo.

Najboljša strelca Slovenije sta bila Arne Osojnik s 14 in Nal Belko z 11 točkami. V prvem polčasu sta jih dosegla 12 oziroma 10.

Visoka zmaga Španije nad Srbijo

Prva se je popoldne v finale uvrstila Španija, ki je s 60:38 premagala Srbijo. Po treh četrtinah so imeli Španci 27 točk naskoka (50:23).

Slovenci so v četrtfinalu z 58:57 ugnali Francijo, potem ko so ob polčasu zaostajali za 15 točk. Šest sekund pred koncem je odločilno trojko dosegel Gašper Škorjanc. Turki so bili s 64:61 boljši od Litovcev.

Slovenija si je s četrtfinalno zmago priigrala tudi uvrstitev na svetovno prvenstvo do 19 let, ki bo prihodnje leto na Madžarskem.

Finale bo v nedeljo ob 19.30, tekma za 3. mesto pa ob 17.15.