Goran Dragić si prav gotovo ni predstavljal, da bo znova že sredi aprila končal sezono. Foto: Reuters
DeMar DeRozan
DeMar DeRozan je prispeval 24 točk k zmagi Toronta, ki je na tretjem mestu Vzhoda., Foto: Reuters
Beno Udrih
Beno Udrih se je hitro vklopil v prvo peterko po poškodbi Mika Conleyja. Foto: Reuters

Po
Vročica ima že 45 porazov, v končnico pa se lahko prebije le, če bi Boston in Indiana izgubila vse tri tekme do konca rednega dela, kar pa ni realno. Miami mora seveda ob tem premagati Orlando in Philadelphio.
Trener Erik Spoelstra se prvič ne bo uvrstil v končnico, Goran Dragić pa bo znova končal brez tako želenih ključnih tekem v sezoni. Tokrat je dosegel 22 točk (8/16 iz igre) v 38 minutah. Miami je zgrešil kar 20 prostih metov (24/44), center Hassan Whiteside kar 12 (4/16), nekaj jih je prav grdo zgrešil.
Miami se nikakor ni uspel odlepiti
Gostitelji so z dvema zaporednima trojkama Dragića povedli z 9:7. Najboljši slovenski košarkar je blestel tudi s prodori, v uvodni četrtini je nanizal kar 12 točk in Vročica je vodila z 29:27. Tudi v drugi četrtini si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti, pri Raptorsih je bil neustavljiv Lou Williams. Samo v drugem delu igre je dosegel kar 18 točk in bil najbolj zaslužen, da je Toronto držal priključek do odmora (58:58).
V tretji četrtini sta Dwyane Wade in Dragić poskrbela za majhno prednost Miamija (81:76). Obetala se je napeta končnica, Miami pa na začetku zadnje četrtine skoraj štiri minute ni dosegel niti točke. Toronto je z delnim izidom 11:0 prevzel pobudo (84:90). Patrick Patterson in Greivis Vasquez sta bila natančna izza črte. Miami je po trojki in dveh prostih metih Wadea izenačil (94:94) dve minuti pred koncem.
Ključna trojka Williamsa pol minute pred koncem
V odločilnih trenutkih so se gostitelji preveč zanašali na Wadea, ki je zgrešil lahko polaganje, Williams in DeMar DeRozan pa sta poskrebla za lepo prednost Raptorsov (94:99). Pol minute pred koncem je sijajni Williams (29 točk) zadel še trojko z osmih metrov, ki je odločila tekma (97:102). Osem sekund pred koncem je G. Dragić dobil šesto osebno napako, zamenjal ga je brat Zoran.
Poraz Grizlijev v Staples Centru
Los Angeles Clippersi so doma premagali Memphis s 94:86. Slovenski košarkar Beno Udrih je igral v prvi peterki gostov in v devetindvajsetih minutah zbral 14 točk, tri podaje in dva skoka.Memphis je drugi na zahodnem delu lige in si je že pred časom zagotovil nastop v končnici.
"Obe ekipi imata kar bogato zgodovino tesnih obračunov in vsaka tekma v aprilu je taka, kot bi šlo za izločilne boje v končnici. Zelo si želimo prednost domačega igrišča v končnici, tudi tekmeci, in zato ni bilo popuščanja," je dejal Udrih in dodal.
Orlando in New York skupaj zmogla le 15 točk v 2. četrtini
Orlando je doma izgubila proti New Yorku z 79:80. Drugo četrtino so Knicksi dobili z 8:7! 15 točk v četrtini je najmanj od sezone 1954/55, ko so uvedli časovno omejitev napada. Šele tretjič v zgodovini Lige NBA se je zgodilo, da bi obe ekipi dosegli manj kot deset točk v eni četrtini.

Tekme 11. aprila:
ORLANDO - NEW YORK 79:80
Oladipo 21, Harris 15; Aldrich 19 in 14 skokov, Smith in Hardaway po 13.

MIAMI - TORONTO 104:107
Wade 30, G. Dragić 22 (8/16 iz igre, 3/7 za tri), 5 podaj in 2 skoka v 38 minutah, Whiteside 16 in 18 skokov, Deng 11, Beasley in Andersen po 6, Chalmers 5, T., Johnson in Haslem po 4; Williams 29 (4/7 za tri), DeRozan 24, Vasquez in Lowry po 12, Patterson 11, Ross 9, Hayes in Valančiunas po 4, Hansbrough 2.

CHICAGO - PHILADELPHIA 114:107
Gasol 24 in 13 skokov, Rose 22; Covington 22.

LA CLIPPERS - MEMPHIS 94:86
Griffin in Redick po 18, Jordan 16 in 16 skokov; Randolph 21 in 13 skokov, Green 15, Udrih 14 (6/9 iuz igre), tri podaje in dva skoka v 29 minutah.

PORTLAND - UTAH 105:111
Lillard 28, McCollum 26; Booker 36 (12/15 iz igre, 4/4 za tri), Hood 21.

GOLDEN STATE - MINNESOTA 110:101