Pod stropom Palau Blaugrane sta med krajšo slovesnostjo, kjer je navijačem Navarro namenil nekaj besed, ti pa so glasno skandirali njegovo ime, dres odkrili njegovi hčerki. Legendarni ostrostrelec La Bomba je verjetno celo košarkar, ki je pustil največji pečat v dresu Barcelone. Zdaj 38-letni Katalonec je najboljši strelec Evrolige vseh časov, dvakrat je tudi osvojil najmočnejše evropsko klubsko tekmovanje in bil leta 2009 tudi izbran za MVP-ja tekmovanja, leto pozneje pa za najkoristnejšega posameznika Final Foura.

V dolgoletni karieri, kjer je leto dni preživel v NBA-ju pri Memphisu, sicer pa kar 21 let igral za Barco, je velike uspehe dosegal tudi s špansko reprezentanco, s katero je postal svetovni prvak tako v članski kot v mladinski kategoriji. Hkrati je osvojil še tri olimpijske medalje in šest kolajn na evropskih prvenstvih. Bil je tudi MVP EuroBasketa 2011.

Zmaga nad Realom pika na i večeru
Po izjemno razburljivem pokalnem dvoboju, ki ga je po veliki vrnitvi in čudnih sodniških odločitvah v škodo obeh moštev po dramatični končnici dobila Barca, je katalonska zasedba velike tekmece premagala še v Evroligi, kjer jo je pred tem Real nadigral, je pa Barcelona zanesljivo dobila medsebojni dvoboj v državnem prvenstvu. V najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju je vrsta Svetislava Pešića tako zmagala četrtič zapored.

Blestel je hrvaški center Ante Tomić, ki je 22 točkam dodal še 13 skokov. Dvojni dvojček je uspel tudi Thomasu Heurtelu, ki je 17 točkam dodal deset podaj. Pri Realu je bil s 15 točkami najboljši Rudy Fernandez.

Slovenec v dresu Barcelone Jaka Blažič je zmago svojih soigralcev spremljal na klopi za rezervne igralce. Američan s slovenskim potnim listom Anthony Randolph je za Real v slabih 31 minutah dosegel 12 točk, s čimer je bil drugi strelec svoje ekipe, in zbral devet skokov, Klemen Prepelič je na parketu preživel 3:34 minute, njegova statistika pa je bila prazna.

Real je v drugi četrtini naredil delni izid 12:3 in povedel za osem, toda na krilih Tomića so gostitelji hitro ujeli Madridčane in že na odmor odšli s prednostjo petih točk. Barca je nato v tretji četrtini povedla za 11 (50:39), a je Randolph s sedmimi točkami poskrbel, da je Real ujel priključek (56:51). Ko je v zadnji četrtini Heurtel s trojko zadel za 67:54, pa se gostje niso več vrnili v igro.

Vrnitev Olimpie po zaostanku z -14
V četrtek je Olimpia Milano dosegla pomembno zmago v boju za končnico. Z 90:88 je v Moskvi ugnala Himki, ki je še v drugem polčasu vodil za 14. Mike James je bil prvi strelec Milančanov s 16 točkami. Alen Omić se v štirih minutah ni vpisal med strelce, je pa ujel štiri odbite žoge. Pri domači vrsti se je po poškodbi vrnil prvi zvezdnik Aleksej Šved, ki je prispeval 23 točk in dodal še 11 podaj.

Milano medtem zapušča Dairis Bertans, ki je prekinil pogodbo z najuspešnejšim italijanskim klubom. Latvijec odhaja v Ligo NBA, kjer je že njegov mlajši brat Davis, ki je član San Antonia, Dairis pa naj bi se pridružil New Orleansu.

24. krog:
BARCELONA
- REAL MADRID
77:70 (16:17, 26:20, 14:14, 21:19)
Tomić 22 in 13 skokov, Heurtel 17, Kuric 15, Blažič ni igral; Fernandez 15, Randolph 12 (2/4 za dve, 2/6 za tri), 9 skokov in 2 podaji v 31 minutah, Prepelič (0/1 za dve) v 4 minutah.

BUDUĆNOST - BAYERN
75:89 (17:25, 27:16, 15:25, 16:23)
Jackson 19, Cole 12; Lučić 18, Barthel 16, Dangubić 13, Koponen 11.

OLYMPIACOS - CSKA MOSKVA
81:97 (23:21, 27:30, 14:21, 17:25)
Leday 21, Spanulis 14; Higgins 18, De Colo 16, Rodriguez 15 in 12 podaj.

Odigrano v četrtek:
HIMKI MOSKVA - OLIMPIA MILANO
88:90 (25:20, 29:25, 19:20, 15:25)
Šved 23 in 11 podaj; James 16, Micov in Tarczewski po 15 ... Omić 4 skoki v 4 minutah.