Maurice Bailey je bil izjemno natančen izza črte, saj je zadel 5 od 6 poskusov. Foto: Reuters
Robert Troha
Robert Troha je rdeče-belim nasul 18 točk. Foto: EPA
Slovanu skalp Cibone

Ljubljančani so po petih porazih le okusili slast zmage. Zagreb je v gosteh padel z 98:85. Zmaji so ob polčasu zaostajali s 46:45. Sredi 3. četrtine so s petimi zaporednimi točkami Mihe Zupana prišli v vodstvo (61:57), ki ga niso več izpustili iz rok. "Mravlje" so se najbolj približale na začetku zadnjega dela, ko je semafor kazal 72:75.

Najboljšo predstavo v dresu Olimpije je pokazal Maurice Bailey, ki je bil z 21 točkami drugi strelec Ljubljančanov, za Jasminom Hukićem (26). Ronell Taylor ni igral, kar je bržkone kazenski ukrep trenerja Memija Bečiroviča, saj je Američan precej svojeglav, poleg tega pa kot tujec in okrepitev ni pokazal dosti.

Konec krize ali le preblisk?
Seveda pa ena lastovka še ne prinese pomladi, zato bo treba na odgovor, ali so se Ljubljančani izvlekli iz krize, počakati vsaj do četrtkove tekme s Prokomom v Evroligi. Že prej pa bo v ponedeljek zasedal upravni odbor kluba, ki utegne povleči določene kadrovske poteze v najožjem vodstvu kluba.

Helios nadigral "zvezdaše"
Domžalski klub je presenetil drugouvrščeno ekipo lige, Crveno zvezdo, kar s 85:67. Helios je že ob polčasu vodil za 14, v nadaljevanju pa je le še dodal plin. Beograjčani so bili popolnoma podrejeni, saj so po 6:5 vseskozi zaostajali. Robert Troha (18) in Jure Močnik (16) sta bila prva strelca Domžalčanov, ki so prav tako kot Olimpija prekinili niz petih zaporednih porazov.

Johnson že v prvem nastopu mož odločitve
Kodeljevčani so porazili "volkove" s 85:81. Za Geoplin Slovan je prvič zaigral najnovejša okrepitev DeMarco Johnson in bil z 21 točkami najučinkovitejši plinar. Nekdanji igralec Uniona Olimpije je po zaostanku 78:79 v 39. minuti dosegel pet od zadnjih 7 točk Slovana, vse iz prostih metov.