Vladimir Golubović
Union Olimpija je zanesljivo dobila skok. Vladimir Golubović je sedemkrat uspešno ujel odbito žogo. Foto: www.kosarka.si/Drago Perko
Olimpija že do polčasa opravila delo

Ker se je Olimpija v polfinalu mučila z Zlatorogom, je le redko kdo pričakoval takšen razplet. Sašo Ožbolt, dolžnik iz polfinala, je do polčasa dosegel 13 točk, na koncu pa bil s 17 točkami prvi strelec. Pri gostih je zadeval le Aleksej Laškevič (15). V prvih devetih minutah je bil beloruski košarkar edini, ki se je pri Heliosu vpisal med strelce. Gostje so v drugi četrtini dosegli le tri točke, prvi met iz igre v tem delu igre so zadeli prav ob izteku polčasa, ko je na pol iz obupa zadel Jure Močnik.

Razlika je hitro naraščala: 16:7, 23:11, ob polčasu 35:14. Trener Jure Zdovc je z menjavami držal visok ritem, Helios pa je kar izgubljal žoge in bil pri metih nenatančen. Njegov met za tri je bil 2/20, pri čemer je Vjeko Petrović pri nekaj metih zgrešil ves koš. Sredi tretje četrtine je bilo 48:16. Tekma je bila odločena, kmalu je Zdovc na igrišče poslal rezerviste, zato razlika ni več naraščala. Naslednja tekma bo v soboto v Domžalah. Moštvi igrata na tri zmage. Union Olimpija ima 14, Helios pa en naslov prvaka.