Elektra Šoštanj je v uvodnih treh krogih potrdila, da lahko zagode komu izmed favoritov. Foto: Tomaž Sinigajda/KK Elektra

Upravičeno je trener Krke Aleksander Sekulič pred tekmo svaril svoje varovance, da v ligi za prvaka ni slabih ekip in da je Elektra to že dokazala v uvodnih dveh krogih, ko se je dobro upirala Unionu Olimpiji in Heliosu. Tokrat so igralci Gašperja Potočnika vseh 40 minut zdržali v istem ritmu, odlično zadevali za tri točke (14/21) in se veselili zaslužene zmage.

Nissim ob koncu dvakrat zgrešil
V prvi četrtini je bila več v ospredju Krka, nato je pobudo in vodstvo prevzela Elektra, v drugem polčasu pa se ekipi praktično nista oddaljili na več kot koš ali dva. V zadnjo minuto tekme je z minimalno prednostjo vstopila Krka, ekipi pa sta se do konca še dvakrat izmenjali v vodstvu. Žiga Zagorc je najprej zadel za 79:78, nato je Afik Nissim 47 sekund pred koncem zadel dva prosta meta. Na drugi strani je bil natančen Đorđe Lelić, še vedno pa je Krki ostal zadnji napad, a je trojko zgrešil Nissim. Zagorc je nato zgrešil en prosti met, tragični junak pa je dokončno postal Nissim, ki v izdihljajih tekme ni bil natančen pri poskusu za podaljšek.

Krko v prihodnjem tednu čakata novi dve zahtevni preizkušnji - v sredo gostovanje pri Heliosu, naslednjo nedeljo pa derbi z Unionom Olimpijo v Novem mestu.