Beograjčani so se tako oddolžili Kopru Primorski za poraz na superpokalu Lige ABA. Vodili so skozi celotno srečanje, največ za 36 točk.

Crvena zvezda je povedla s 6:0, za Koprčane pa je po treh minutah igre prvi točki dosegel Lance Christopher Harris (6:2). Slovenska ekipa je ujela ritem in je v prvi četrtini uspešno parirala branilcem naslova, ti pa so prvo četrtino zaključili s 6 točkami prednosti (28:21).

V drugi četrtini pa so Beograjčani z agresivno obrambo, ki je v koprski vrsti poskrbela za številne izgubljene žoge, prikazali boljšo igro. Ob neučinkovitem napadu Koprčanov, v drugi četrtini so dosegli le tri točke, so na odmor odšli s +21 (45:24).

Rdeče-beli so odlično igro nadaljevali tudi po vrnitvi na parket, vodili so že za 36 točk (60:24). V drugi polovici tretje četrtine so varovanci Jurice Golemca malenkost znižali zaostanek (73:48), a do preobrata jim niti v zadnji četrtini ni uspelo priti.

Lorenzo Brown z 18 točkami in 10 podajami je bil najboljši strelec tekme, pri gostih je eno točko manj dosegel Lance Harris.