Alen Hodžić je bil v zaključku srečanja izjemen. Foto: Sixt Primorska/Jurij Kodrun
Rashun Davis je zadel štiri trojke v Splitu, a njegovih 24 točk ni bilo dovolj za uspeh Rogaške. Foto: www.alesfevzer.com

Junak izjemne vrnitve tigrov pred domačimi gledalci je bil kapetan Alen Hodžić, ki je pri vodstvu skopskega moštva s 77:69, ko je do konca ostalo še 75 sekund, vzel stvari v svoje roke. Primorski košarkar je zadel dve trojki zapored in nato še položil za 77:77. V petminutnem dodatku so gostitelji prevzeli pobudo in zanesljivo zadržali prednost.

Najbolj razpoložen je bil sicer Marijan Čakarun s 27 točkami in 11 skoki, Lance Harris je dodal 18 točk, Hodžić in Marko Jagodić Kuridža pa po 14. Primorska, ki je prizadejala MZT-ju – ta je lani izpadel iz prvega ranga jadranskega tekmovanja – prvi poraz, je skupaj s Splitom na vrhu lestvice.

Poraza Heliosa in Rogaške
Košarkarji Heliosa so v 3. krogu Lige ABA 2 izgubili v Čačku, Borac je bil boljši z 81:63. Split je ugnal Rogaško z 81:69. Borac je pred 750 gledalci že po prvi četrtini povedel s 25:10. Petnajst točk je ekipi ločilo tudi ob polčasu (47:32), v nadaljevanju pa Heliosu resneje ni uspelo ogroziti tekmeca. Najboljši strelec tekme je bil Radovan Đoković z 19 točkami, pri Heliosu je bil najučinkovitejši Đoko Šalić s 15 točkami.

V Splitu so Slatinčani po prvi četrtini zaostajali le za točko, v nadaljevanju pa so domači stopili na plin in že ob polčasu vodili za 12 točk (42:30). V nadaljevanju so prednost zadržali. Blestela sta Jamel Morris in Rashun Davis, oba sta dosegla po 24 točk.

Helios bo v naslednjem krogu igral čez šest dni doma proti ekipi Dynamic, Rogaška bo dan pozneje gostila Vršac.