Aaron Jackson je dosegel 7 točk, Miloš Teodosić pa 11. CSKA ni imel težav z Bilbaom in je zmagal z 98:71. Foto: EPA

Bilbao, presenečenje letošnje sezone, je bil prvih 12 minut enakovreden (33:33), potem ko je bil natančen pri metih z razdalje. Še pred polčasom je držal korak (46:40), toda ruski prvak je nato hitro naredil veliko razliko in povedel s 60:52. Tretjo četrtino je dobil s 34:11. Prednost je krepko presegla 30 točk in vse je bilo odločeno.

CSKA je imel odličen met za dve točki, saj je zadel 25 od 34 metov (73 odstotkov).

Prvi strelec je bil Nenad Krstić z 18 točkami (met iz igre 7/9). Kar šest igralcev CSKA-ja je doseglo vsaj deset točk. Najkoristnejši igralec letošnje sezone Evrolige Andrej Kirilenko (povprečje do te tekme: 24,2) z 11 točkami ni silil v ospredje.

McCalebbu tokrat zadrhtela roka
V Sieni je bilo razburljivo do konca, zmage pa se je veselil Olympiacos (75:82). Ključna je bila trojka Georgiosa Printezisa minuto in pol pred koncem za vodstvo 53:58. Na drugi strani je bila Siena v odločilnih trenutkih nespretna v napadu, Bo McCalebb pa je v nekaj sekundah zgrešil oba prosta meta in še trojko.

Siena je bila iz četrtine v četrtino slabša v napadu (26, 22, 18 in 9 točk). Skok je izgubila z 28:36.

Printezis je bil z 20 točkami prvi strelec gostov. Zadel je še eno pomembno trojko, in sicer na začetku zadnje četrtine, ko je imela Siena že 10 točk prednosti (68:58).

Bližnja zgodovina uči, da je Olympiacos še vedno daleč od turnirja Final four - tudi lani sta se tekmeca srečala v četrtfinalu, serijo pa je kljub hudemu porazu (89:41) na prvi tekmi s 3:1 dobil italijanski prvak.

Evroliga, četrtfinale, prve tekme
MONTEPASCHI SIENA - OLYMPIACOS
75:82 (26:21, 22:21, 18:16, 9:24)
Andersen 26, McCalebb 15, Rakočević 11; Printezis 20, Spanoulis 15, Hines 13.

CSKA MOSKVA - BILBAO
98:71 (27:26, 23:14, 34:11, 14:20)
Krstić 18, Šved 15, Gordon 14; Vasiliadis 15, Mumbru 14, Banić 9.

BARCELONA - UNICS KAZAN
78:66 (22:14, 23:19, 17:20, 16:13)
Mickeal 22, Lorbek 15 v 27 minutah, Navarro 13; Jawai 15, Domercant 12, Nachbar brez točke v 4 minutah.