Marcu Belinelliju ni uspelo preprečiti prvega poraza v tej sezoni Evropskega pokala. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Saše Đorđevića so bili že 3. marca zelo blizu poraza v drugem delu tekmovanja v Stožicah, ko je Olimpija zapravila devet točk naskoka v zadnjih treh minutah rednega dela, v podaljšku pa je Virtus zmagal.

5321 gledalcev je pripravilo sijajno vzdušje v Kazanu, gostitelji pa so jih navdušili s predstavo sezone. Blestel je Isaiah Canaan, ki je šest let igral v Ligi NBA za Houston, Philadelphio, Chicago, Phoenix, Minnesoto in Milwaukee.

Sorodna novica Izjemni Teodosić vodil Virtus do 20. zaporedne zmage

29-letnik iz Misisipija je dosegel 19 točk, zadel je štiri trojke. Jordan Theodore je zbral 15 točk, Okaro White jih je dodal 12. Nekdanji košarkar Olimpije in slovenski reprezentant Jordan Morgan je prispeval 11 točk.

Najboljši strelec tekme je bil Marco Belinelli, ki je nasul 33 točk, zadel je pet trojk. Zelo slab večer je imel Miloš Teodosić, ki je zgrešil vseh osem metov izza črte, izgubil je tudi štiri žoge. 11 točk in devet podaj je premalo za takega asa.

Unics je prvi polčas dobil s 47:37, nato pa še povišal prednost na začetku zadnje četrtine (76:61). Gostje iz Bologne so v ključnih trenutkih precej bolje zaigrali v obrambi. Belinelli je s tremi prostimi meti in trojko napovedal vrnitev Virtusa, ki jo je s polaganjem 19 sekund pred zadnjim piskom sirene dokončal Teodosić (81:81).

12 sekund pred koncem je Alessandro Pajola naredil osebno napako nad Jamarjem Smithom, ki je zadel oba prosta meta. Đorđević je vzel minuto odmora in pripravil akcijo za Belinellija, ki pa je stopil v avt in Smith je štiri sekunde pred koncem z dvema prostima metoma potrdil zmago Unicsa.

Polfinale, drugi tekmi:
UNICS KAZAN - VIRTUS BOLOGNA 1:1
85:81 (18:14, 29:23, 24:24, 14:20)
Canaan 19 (4/9 za tri) in 8 skokov, Theodore 15, White 12 in 9 skokov, Morgan 11; Belinelli 33 (5/9 za tri), Teodosić 11 in 9 podaj, Hunter 10.

Gran Canaria - MONACO 0:2
74:76 (26:21, 9:24, 14:11, 25:20)
Okoye 15, Balcerowski 12; Knight 17 in 8 skokov, O'Brien in Bost po 15.

Izid v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na dve zmagi. Tretja tekma bo v sredo v Bologni.