Randolph je k odlični predstavi (indeks 25) prispeval 22 točk, pet skokov in podajo.

Bayern se je približal Realu v zadnji četrtini, a preobrata mu ni uspelo prirediti. Foto: EPA

Bavarci so vodili s 13:11, a so gostje do konca prve četrtine povedli z dvomestno prednostjo (16:27). Real je v drugi četrtini višal prednost, na odmor je odšel s 15 točkami naskoka (31:46). V končnici tretje četrtine so Bavarci začeli topiti razliko, v zadnji četrtini pa so se tekmecem čisto približali, pet točk za preobrat je prispeval Koponen – po njegovem uspešnem metu za dve točki je razlika znašala le še dve točki (66:68) in občinstvo je skočilo na noge. A varovancem Dejana Radonjića ni uspelo prirediti preobrata, saj so se realovci vrnili z delnim izidom 2:7 (68:75) in tekmo ob neuspešnih poskusih košarkarjev Bayerna mirno pripeljali do konca.

Drugi slovenski reprezentant v vrstah Reala, Klemen Prepelič, ni stopil na parket.

Randolph blestel v Münchnu

Devet točk Omića
Budućnost je prekinila niz treh zmag na domačem parketu v Evroligi, v 14. krogu je morala priznati premoč Fenerbahčeju (65:89).

Junak turške ekipe je bil Čeh Jan Vesely, ki je dosegel 19 točk, vknjižil pa je še devet skokov in tri ukradene žoge. 17 točk je dosegel Francoz Joffrey Lauvergne, NBA-povratnik v evropsko košarko.

Varovanci Željka Obradovića so dosegli deseto zaporedno zmago in so vodilna ekipa Evrolige.

To je tretji zaporedni poraz Budućnosti, ki jo vodi slovenskemu košarkarskemu občinstvu znani Aleksandar Džikić. Alen Omić je za črnogorsko ekipo igral slabih 28 minut in v tem času dosegel devet točk ter zbral šest skokov in podajo.

Aleksandar Džikić vodi črnogorsko Budućnost. Foto: EPA

Gladko zmago je dosegla tudi drugouvrščena ekipa Evrolige, CSKA Moskva, ki je doma s 102:84 premagal Anadolu Efes.

Niz štirih neuspehov je prekinila Barcelona, ki je v Vitorii zmagala s 77:70. Jaka Blažič je uspeh Kataloncev spremljal s klopi.