Brook Lopez je zadel štiri trojke in bil najbolj zaslužen za zmago Lakersov. Foto: Reuters
Russell Westbrook je prispeval 36 točk, a v odločilnih trenutkih ni uspel prevesiti tehtnice na stran Oklahome. Foto: Reuters
Al Horford je poskrbel za veliko navdušanje v TD Gardnu. Foto: Reuters

Jezerniki so v zadnjem mesecu ujeli pravo formo, gostujočo turnejo so končali s tremi zmagami in dvema porazoma. Oklahoma je na prvih dveh medsebojnih tekmah gladko odpravila izbrance Luka Waltona (133:96 in 114:90), tokrat pa je bilo srečanje v Chesepeake Energy Areni zelo napeto.

Lakersi so sijajno začeli, povedli so z 12:4 in imeli večji del prvega polčasa prednost. Gostitelji so do odmora znižali na 49:51. V drugem polčasu je blestel Russell Westbrook (36 točk, 15/25 iz igre), a Oklahomi nikakor ni uspelo priti do preobrata. Tri minute pred koncem je Brook Lopez (20 točk, 4/9 za tri) zadel trojko za najvišjo prednost Lakersov (93:105).

V zadnji minuti so gostitelji z agresivno obrambo po celotnem parketu izsilili nekaj izgubljenih žog. Paul George je z zabijanjem in trojko ujel priključek 24 sekund pred koncem (104:107). Julius Randle je zadel le en prosti met, a je nato Westbrook zgrešil met z osmih metrov in gostje so se veselili velike zmage.

Celotna prva peterka Lakersov je bila dvoštevilčna. Lonzo Ball je zaradi poškodbe levega kolena izpustil že deseto tekmo zapored, a se to prav nič ne pozna, saj Jezerniki z mlado ekipo navdušujejo. Končnica ni realna, a mlada ekipa lepo napreduje.
"Zelo sem ponosen na moje izbrance, ki so se zares borili. Na začetku sezone smo po dobrem začetku velikokrat popustili, a smo se veliko naučili in zdaj smo dobri tudi v ključnih trenutkih. Res smo že dolgo časa na gostovanjih, a zmenili smo se, da to ne bo izgovor. To je bil velik izziv proti zelo močni ekipi Oklahome," je bil vesel trener Lakersov Walton.

Horford prehitel sireno v Bostonu
Zelo napeto je bilo tudi v TD Gardnu v Bostonu, kjer so Celticsi premagali Portland s 97:96. Al Horford je odločil s košem ob pisku sirene. To je že 39. zmaga za Boston, ki je tretjo tekmo zapored igral brez poškodovanega zvezdnika Kyrieja Irvinga.

Bazemore pokopal Knickse
V Madison Square Gardnu je New York izgubil proti Atlanti s 96:99. Odločilno trojko je zadel Kent Bazemore 6,7 sekunde pred koncem. Knicksi so še dve minuti pred koncem vodili s 93:87, v odločilnih trenutkih pa so odigrali zelo slabo.

New York je doživel že 31. poraz in končnica je vse bolj oddaljena. Trener Jeff Hornacek bo prejel številne kritike, saj njegovi izbranci po dobrem uvodu v sezono nikakor ne najdejo poti iz krize.