Novomeščani pred zadnjim krogom ostajajo na repu lestvice in bodo pred domačimi gledalci odločali o svoji usodi v Ligi ABA. Naslednjo nedeljo jih ob 21. uri čaka Petrol Olimpija, ki ima prav tako zgolj šest zmag in bo v nedeljo v Tivoliju gostila Cedevito.

Krka se bori za obstanek v Ligi ABA. Foto: Liga ABA/Cibona/Zeljko Baksaj & Domagoj Vranar & Gordan Lausic

Krka je v Zagrebu prikazala dva obraza – v prvem polčasu je dvakrat vodila za 12 točk, v drugem polčasu pa se je zgodil popolni razpad igre varovancev Simona Petrova. Ključno razliko so Zagrebčani naredili v tretji četrtini, ob sami končnici tekme pa so povedli z najvišjo razliko 30 točk (99:69). Za preobrat je bil ključen Marin Rozić, ki je zbral 16 točk (4/7 za 3), še pet igralcev Cibone pa je doseglo dvomestno število točk.

Prvi strelec Krke je bil s 14 točkami Dominik Mavra.

+12 za Krko
Uvodne minute je zaznamovala agresivna obramba na obeh straneh, prvi so zadeli gostitelji, in sicer trojko (3:0), kar je bila dobra popotnica, saj so v nekaj minutah povedli z 8:2. Razliko je zmanjšal Jure Lalić izpod koša (8:4), ki se je v prvih petih minutah igre edini izmed Novomeščanov vpisal med strelce. Krki je uspelo prevzeti vodstvo, po košu Marka Jošila je vodila za točko (12:13). Jošilo in Mavra sta bila nato uspešna pri metu za tri točke (16:19). V drugi četrtini je Krka vodstvo še povišala, dvakrat je vodila za 12 točk, a so popustili v končnici tega dela igre in na odmor so odšli s +7 (37:44).

Cibona do preobrata z delnim izidom 25:5
Prednost so Zagrebčani hitro stopili, po trojki Rozića so izenačili (47:47), Simon Petrov je nalet gostiteljev skušal ustaviti z minuto odmora. To mu ni uspelo, saj so Zagrebčani po košu Marića prevzeli vodstvo (49:47), po še eni trojki Rozića pa so vodili za 6 (55:49). Rozić je bil neustavljiv – s svojo tretjo trojko je Cibono prvič na tekmi popeljal v dvomestno prednost (59:49). Ko je trojko dodal še Igor Marić, je Cibona vodila za +13 (62:49). A pri tem se gostitelji niso ustavili, zadevali so od daleč in izpod koša, ob koncu tretje četrtine so tako vodili za 16 točk (73:57).

Cibona do +30
Zadnjo četrtino so odprli s šestimi zaporednimi točkami (79:57). Po trojki Dominica Gilberta so vodili za 25 točk (84:59). Po štirih zaporednih točkah, zadela sta Marko in Krešimir Ljubičić, je imela Cibona 28 točk naskoka (88:60). V zadnjih sekundah pa so Zagrebčani prišli do najvišje prednosti 30 točk (99:69).