Luka Dončić je bila na parketu le 15 minut. Foto: EPA
Svetislav Pešić je bil zelo razočaran. Nikakor ni našel razpoloženih igralcev in končnica je za Barcelono izgubljena. Foto: EPA
Jeffery Taylor je s silovitim zabijanem utišal Blaugrano. Foto: EPA

Tokrat Real ni potreboval presežka Luke Dončića, ki je v 15 minutah dosegel le dve točki, zato pa je bil razpoložen Anthony Randolph, ki je dosegel 16 točk. To je bila sladka zmaga za Real, saj je v nedeljo v finalu španskega kraljevega pokala izgubil proti Barceloni z 90:92.
Katalonci razglašeni v uvodni četrtini
Gostje so odlično začeli tekmo, po dveh minutah so povedli z 9:0. Svetislav Pešić, ki je preporodil Barcelono, ni našel prave peterke. Jaycee Carroll je nanizal deset točk v uvodni četrtini, Gustavo Ayon pa je povišal prednost Reala na 20 točk (10:30).
Thomas Heurtel je sredi druge četrtine s trojko znižal na 22:36, zadnje minute prvega polčasa pa so znova pripadle Madridčanom, ki so na odmor odšli s 17 točkami naskoka (35:52).
Tudi na začetku drugega polčasa je bila Barca razglašena. Facundo Campazzo je bil dvakrat natančen za tri točke, nato pa je Carroll povišal na 39:64 in tekma je bila odločena že 17 minut pred koncem. V zadnji četrtini je prednost Reala po košu Randolpha znašala že neverjetnih 32 točk (64:96). Real je podobno prepričljivo s Katalonci v Evroligi opravil že novembra 2016, ko je zmagal s 63:102, od takrat pa proti Kataloncem dosegel štiri zmage zapored v Evroligi.

Nikolić premagal Omića
Na prvih današnjih tekmah sta zanesljivi zmagi dosegla Himki doma nad Panathinaikosom (78:61) in Žalgiris v gosteh pri moštvu Anadolu Efesu (70:86), ki je zaradi poškodbe kolena pred dnevi ostal brez Zorana Dragića. Pri Žalgirisu Beno Udrih ni bil v ekipi. V dvoboju Broseja (Aleksej Nikolić 2 točki) in Crvene zvezde (Alen Omić 7 točk) so zmago slavili prvi, bilo je 86:62.

23. krog:
CSKA MOSKVA - BASKONIA
93:86 (20:25, 26:24, 25:22, 22:15)
Clyburn 19, Rodriguez 17, Higgins 14; Granger 26.

FENERBAHČE - MILANO
89:70 (23:20, 25:13, 17:15, 24:22)
Thompson 15, Slukas 13, Nunnally in Wanamaker po 11; Micov 19, Kuzminkas 11.

OLYMPIACOS - VALENCIA
80:70 (22:11, 18:28, 22:16, 18:15)
Spanulis 25, Milutinov 15, Papanikolau in Mantzaris po 11; San Emeterio 19.

86:62 (21:23, 25:13, 23:9, 17:17)
Wright 21 točk in 9 skokov, Musli 13, A. Nikolić 2 točki (0/1 iz igre), po 1 skok in podaja v 8 minutah; Lessort 12, Lazić in Rochestie po 11, Omić 7 (iz igre 2/2, prosti meti 3/6) točk in 1 skok v 13 minutah.

BARCELONA - REAL MADRID
74:101 (13:30, 22:22, 22:31, 17:18)
Heurtel in Vezenkov po 11, Hanga 10, Tomić 9; Carroll 18, Randolph 16 (7/9) točk, 6 skokov in 3 podaje, Dončić 2 (1/7) točki, 6 podaj in 4 skoki v 15 minutah.