Košarkarji CSKA-ja se veselijo zmage nad aktualnimi evropskimi prvaki. Foto: EPA

Američan s slovenskim potnim listom je igral dobrih 30 minut, zadel je tri trojke. Prepelič je drugič zapored v Evroligi dosegel deset točk. Igral je slabih trinajst minut, zadel je dve trojki iz štirih poskusov, enega od treh metov za dve točki in štirikrat natančno podal.

Madridčani so imeli sedem minut pred koncem dve točki prednosti po trojki Rudyja Fernandeza (66:68), nato pa skoraj štiri minute niso dosegli niti točke. Cory Higgins je s štirimi zaporednimi točkami poskrbel za prednost CSKA-ja s 74:68.

De Colo nasul 21 točk
V napeti končnici je Gustavo Ayon 27 sekund prted koncem znižal na 79:78. Daniel Hackett je zadel dva prosta meta in Real je imel zadnji napad za podaljšek. Jaycee Carroll in Jeffery Taylor sta zgrešila trojki in gostitelji so se veselili velike zmage pred 12.341 gledalci v Megasport Areni. Najboljši strelec tekme je bil Nando De Colo z 21 točkami.

Alen Omić se je dobro znašel v Milanu. Ima veliko minutažo in igra v prvi peterki. Foto: EPA

Omić in Blažič do novih zmag
Real Madrid je po petem porazu zdrsnil na tretje mesto, CSKA je z enakim izkupičkom drugi, vodilni Fenerbahče pa ima pred najbližjima zasledovalcema osem krogov pred koncem rednega dela dve zmagi prednosti. Na mestih, ki vodijo v končnico, sta tudi preostala dva slovenska košarkarja. Jaka Blažič je z Barcelono na petem mestu, Alen Omić z Milanom pa si deli sedmo mesto.

Blažič je igral že v četrtek in k zmagi proti Žalgirisu prispeval dve točki v 12 minutah, Omić pa je v 30 minutah zbral osem skokov ter šest točk. Milano je zadnjeuvrščeno Darušafako premagal z 90:78.

22. krog:
CSKA MOSKVA - REAL MADRID
82:78 (22:20, 12:20, 30:21, 18:17)
De Colo 21 (6/7 za dve, 2/5 za tri), Higgins 15, Hackett 14 (3/4 za tri); Randolph 20 (4/5 za dve, 3/5 za tri), Ayon 11, 6 skokov in 6 podaj, Prepelič 10 (1/3 za dve, 2/4 za tri), 4 podaje in en skok v 13 minutah.

FENERBAHČE - PANATHINAIKOS
85:66 (24:18, 24:11, 15:17, 22:20)
Melli 14 (4/5 za tri), Green, Gudurić, Datome po 12; Kilpatrick 19, Thomas 13.

BASKONIA - BAYERN
76:68 (19:16, 19:21, 21:16, 17:15)
Janning 13, Jones 12, Poirier 11 in 11 skokov; Williams 18, Barthel 11.

ARMANI OLIMPIA MILANO - DARUŠAFAKA
90:78 (19:17, 21:19, 20:25, 30:17)
Kuzminskas 19 (3/3 za tri), James 18, Jerrells 16 (4/6 za tri) ... Omić 6 (3/6 za dve), 8 skokov in ena podaja v 30 minutah; Douglas 21 (5/8 za tri), Ozmizrak 11.

65:64 (14:16, 12:13, 19:14, 20:22)
Black 19, Wilbekin 17; Williams-Goss in Spanulis po 16.

BARCELONA - ŽALGIRIS
78:72 (23:20, 22:18, 15:24, 18:10)
Hanga 14, Seraphin 12 ... Blažič 2 (1/3 iz igre) in 1 skok v 13 minutah; Milaknis 17.