Klemen Prepelič se je izkazal v drugi četrtini. Foto: EPA

Branilci naslova evropskega prvaka so drugo četrtino dobili s 30:22, do odmora pa so si priigrali 15 točk naskoka (38:53). Med 14. in 18. minuto je Prepelič dosegel vseh 10 točk, takrat so se Madridčani odlepili.

V zadnji četrtini so se Turki razigrali. Organizator igre Toney Douglas je zadel tri trojke. 32-letnik je v Ligi NBA igral za New York, Houston, Sacramento, Golden State, Miami, New Orleans in Memphis. 38 sekund pred koncem je izenačil na 82:82. Po osebni napaki Jeremyja Evansa nad Walterjem Tavaresom je center zadel oba prosta meta. V zadnjem napadu na tekmi je Anthony Randolph ukradel žogo Douglasu in Facundo Campazzo je z dvema prostima metoma potrdil 17. zmago Reala v letošnji sezoni. Najboljša strelca pri Madridčanih sta bila Randolph in Thompkins s 15 točkami.

De Colo zrežiral gladko zmago CSKA-ja
V Moskvi je CSKA v zadnji četrtini razbil Budućnost s 27:8 in na koncu so Rusi slavili kar s 30 točkami naskoka (99:69). Nando De Colo je bil neustavljiv s 26 točkami, sedmimi skoki in sedmimi podajami.

21. krog:
CSKA MOSKVA
- BUDUĆNOST
99:69 (28:20, 24:27, 20:14, 27:8)
De Colo 26, Hackett 17, Rodriguez 14; Cole 11, Bell 10.

DARUŠAFAKA - REAL MADRID
82:86 (16:23, 22:30, 21:19, 23:14)
Douglas 27 (6/11 za tri), Evans 18 in 12 skokov; Randolph in Thompkins po 15, Prepelič 10 (3/4 za dve, 1/3 za tri), 3 skoki in 2 podaji v 17 minutah.

PANATHINAIKOS - ANADOLU EFES
88:75 (24:16, 18:21, 19:19, 27:19)
Calathes 20, 13 podaj in 8 skokov, Thomas 14; Beabois 15, Simon 14.

GRAN CANARIA - ARMANI OLIMPIA MILANO
* 104:106 (28:27, 18:12, 21:20, 22:21)
Eriksson 28 (5/11 za tri), Tillie in Hannah po 12; Micov 24, Nunnally in James 22, Omić 6 (3/9 za dve) in 7 skokov v 22 minutah.

55:76 (6:27, 22:11, 15:17, 12:21)
Milutinov in Strelnieks po 13; Singleton 18, Hanga 11, Tomić 10, Pangos 9, Blažič 8 (1/2 za dve, 2/4 za tri) v 16 minutah.