Dvoboj dveh slovenskih reprezentantov Luke Dončića in Alekseja Nikolića. Foto: EPA
Dončić v dvoboju z najboljšim strelcem Broseja Danielom Hackettom. Foto: EPA
Po tretji zaporedni zmagi v Evroligi v Madridu lažje dihajo. Foto: EPA
Gladka zmaga Reala v Bambergu

V torek je Real ugnal Valencio. Na srečanju je bil izključen trenutno najučinkovitejši posameznik Evrolige Dončić, ki je prejel nešportno osebno napako in izključujočo tehnično napako. Zaradi nešportnega vedenja bo moral plačati kazen 4.500 evrov. Po manjši krizi, ko je kraljevi klub v sedmih tekmah slavil le enkrat, je zdaj ujel pravi evroligaški ritem in zmagal tretjič zapored. Z osmo zmago v sezoni se je Real približal vodilnim moštvom.

Madridčani so imenitno začeli tekmo. Razigran je bil predvsem Trey Thompkins, ki je za vodstvo 14:3 po petih minutah prispeval kar deset točk. Dončić je v igro vstopil v šesti minuti in po zadetih prostih metih slovenskega košarkarja je prednost gostov narasla na 14 točk. Zatem je bil Ljubljančan natančen še izza črte, Real pa je prvo četrtino dobil z 29:13.

Španski velikan je brez težav držal visoko prednost. Tik pred koncem polčasa je ta narasla na 17, ob koncu tretje četrtine, ko je zadel razigrani Thompkins, pa je razlika prvič znašala 20 (46:66). Še dve točki več je bila najvišja, v zadnjih desetih minutah pa so nemški prvaki, ki na 13. medsebojni tekmi ostajajo pri le eni zmagi nad Realom, nekoliko zmanjšali visok zaostanek.

Dončić je na parketu prebil dobrih 24 minut. Ni bil pri metu, ob sedmih točkah pa je v statistiko vpisal pet skokov in osem podaj ter zbral indeks 14. Prvi strelec srečanja je bil z 20 točkami Thompkins, 13 jih je dodal Fabien Causeur. Pri Realu zaradi poškodbe še vedno manjka slovenski reprezentant Anthony Randolph, evropski prvak v vrstah Broseja Aleksej Nikolić pa je v dobrih 11 minutah prispeval skok in dve podaji. Prvi strelec domače zasedbe je bil s 13 točkami Daniel Hackett.

Zorana Dragića, ki je v Carigradu ostal sam, potem ko je Efes prekinil sodelovanje z Edom Murićem, v petek čaka obračun z Olympiacosom.

14. krog:
CRVENA ZVEZDA - PANATHINAIKOS
63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11)
Feldeine 21, Lessort in Bjelica po 8; Denmon in Gist po 16, Singleton 8.

BROSE BAMBERG - REAL MADRID
66:81 (13:29, 22:21, 16:18, 15:13)
Hackett 13, Staiger in Lo 12 ... Nikolić 0, skok in dve podaji v 10 min.; Thompkins 20, Causeur 13, Reyes 10 ... Dončić 7 (1/2 za dve, 1/6 za tri), 5 skokov in 8 podaj v 24 min.

MACCABI - FENERBAHČE
81:73 (24:15, 16:21, 20:18, 22:19)
Jackson 20, Cole 19; Vesely 18.

VALENCIA - ŽALGIRIS
63:71 (16:19, 20:15, 10:20, 17:17)
Green 14; Micić 16, Jankunas (11 skokov), Milaknis in White po 11.

CSKA MOSKVA - HIMKI
79:68 (23:16, 20:17, 14:22, 22:13)
Higgins 26, Kurbanov 18; Šved 16, Todorović 13.

ANADOLU EFES - OLYMPIACOS
58:61 (9:17, 16:16, 14:12, 19:16)
Simon 17, McCollum 16, Brown 11 ... Dragić 0 (0/2 za dve, 0/1 za tri) in dve podaji v 26 minutah; Spanulis 12, Thompson 11, McLean 9.