Čeprav Luka Dončić ni imel strelskega dne, pa je vseeno dobro odigral in se izkazal s šestimi skoki in šestimi podajami. Foto: EPA
David Blatt
Darüšafaka je pri polovičnem izkupičku - šest zmag in šest porazov. Foto: EPA
Kostas Papanikolau
Kostas Papanikolau in soigralci so slavili v Kaunasu. Foto: EPA

Madridčani v Volkswagen Areni niso bili prepoznavni. Po prvi četrtini so še vodili (17:20), v 14. minuti so celo povedli za deset, nato pa povsem popustili. Gostitelji so do konca polčasa naredili delni izid 16:2, vodstva pa niso več izpustili iz rok. V 25. minuti je bila domača prednost prvič dvomestna, najvišja je znašala dve minuti do konca celo 22 točk.

Tako kot celotna ekipa Reala tudi Luka Dončić ni bil strelsko razpoložen. Iz igre je metal 2/9, prispeval pa je osem točk. V slabih 24 minutah je mladenič v statistiko vpisal še po šest skokov in podaj. Sicer je bil prvi strelec Reala Felipe Reyes, ki je dal 16 točk. Pri Darüšafaki je s 27 blestel Brad Wanamaker.

Šengelia s prostima metoma odločil v Kazanu
Baskonia je slavila osmo zmago v sezoni. S tem so se Baski izenačili z Realom. V zadnjo četrtino so košarkarji iz Vitorie in Unicsa vstopili z enakim številom točk, a so si gostitelji štiri minute pred koncem priigrali šest točk naskoka. Dve minuti pozneje je bil izid že izenačen. Shane Larkin je bil šest sekund pred koncem uspešen izza črta za gostujoče vodstvo z 90:88.

Na drugi strani je po minuti odmora takoj s trojko odgovoril Keith Langford. Zatem je Tornike Šengelia prodrl, Langford pa ga je ustavil z osebno napako. Gruzijec je na črti prostih metov ohranil mirno kri in zagotovil zmago. Ostali sta še manj kot dve sekundi, poskus za zmago Langforda pa ni bil uspešen. Jaka Blažič je igral dobrih 15 minut, dosegel pa je devet točk. Langford je vpisal 28 točk, Larkin pa je bil z 22 najboljši strelec Baskonie.

V petek je Zoran Dragić z "Armanijem" gostoval pri Galatasarayu in izgubil s 83:80. Slovenski reprezentant je v 32 minutah dosegel sedem točk in dodal še osem skokov.

12. krog:
UNICS KAZAN - BASKONIA
91:92 (20:22, 20:21, 27:24, 24:25)
Langford 28, Colom 23; Larkin 22, Šengelia 19 ... Blažič 9 (3/5 za dve, 1/2 za tri) in 1 skok v 15 minutah.

DARÜŠAFAKA - REAL MADRID
81:68 (17:20, 18:11, 17:13, 29:24)
Wanamaker 27, Clyburn 14; Reyes 16, Hunter 10, Fernandez 9, Dončić 8 (0/4 za dve, 2/5 za tri), 6 skokov in 6 podaj v 24 minutah.

91:83 (23:22, 25:19, 23:23, 20:19)
Causeur 28, Miller 17, Nikolić ni igral; Granger 23 ... Omić (0/2 za dve), 3 skoki in 1 podaja v 9 minutah.

GALATASARAY - EMPORIO ARMANI
83:80 (21:15, 22:17, 19:27, 21:21)
Micov 23, Schilb 17, Tyus 14; Sanders 18, Simon 15, Dragić 7 (iz igre 3/8) in 8 skokov v 32 minutah.