Matic Rebec je bil prvi organizator igre Slovenije v ponesrečenih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, zaradi katerih evropskih prvakov ne bo na SP-ju. Foto: www.alesfevzer.com

Rebec bo tako novi playmaker dvakratnih prvakov Jadranske lige, v kateri so lani osvojili 8. mesto, letos pa si želijo spet višje. Liga ABA se začenja ravno ta petek, sam FMP pa bo tekmo 1. kroga igral šele v ponedeljek, ko v Železniku gostijo Zadar.

Rebec je bil lani septembra član zlate košarkarske vrste Slovenije, zadnjo sezono pa je preigral pri Primorski, predtem je bil v karieri član Jenijeja iz Krasnojarska, Krke, s katero je dve sezoni že preigral v Jadranski ligi. Predtem je bil še član Rogaške in najdlje Heliosa Domžal. 180 cm visoki organizator igre je v karieri osvojil dve klubski lovoriki, dvakrat je slavil v pokalu Slovenije: leta 2016 s Krko, letos spomladi pa s Primorsko, pri čemer je bil razglašen za najkoristnejšega igralca tekmovanja.