Kyrie Irving je z 42 točkami za točko izboljšal svoj osebni rekord v končnici, ki ga je postavil v lanskem finalu proti Golden Statu. Foto: Reuters
LeBron James je kljub težavam z osebnimi napakami dosegel 34 točk ob metu 15/27. Foto: Reuters

t znašli v škripcih proti Bostonu, nato pa je sledil izbruh Kyrieja Irvinga.

Organizator igre Konjenikov je dosegel 19 točk v manj kot petih minutah tretje četrtine, 33 točk v obdobju 19 minut in srečanje končal pri osebnem rekordu v končnici – 42. Ko sta se pridružila še LeBron James (34 točk) in Kevin Love (17 točk in 17 skokov), je Cleveland odbrzel do zmage s 112:99 in vodstva v seriji s 3:1.

Morda že odločilna tekma v finalu Vzhoda Lige NBA bo v noči na petek v Bostonu. V velikem finalu že čaka Golden State, ki je s 4:0 pometel s San Antoniem.

Prvič v karieri si je James nabral štiri osebne napake v prvem polčasu, kar je bil znak za Irvinga, da praktično sam prevzame breme na svoja pleča. Kljub bolečemu gležnju je 25-letnik prikazal eno najboljših iger v življenju. V razmiku 4 minut in 48 sekund je po prodorih šestkrat položil žogo v koš, zadel še dve trojki in en prosti met. Po trojki v izdihljajih tretje četrtine je dvignil roke in namišljeni pištoli simbolično pospravil v tok.

"Po glavi se mi je pletla misel, kaj pa, če izenačijo. Rekel sem si, da ne smemo oditi v Boston s poravnano serijo na 2:2," je povedal Irving, ki je iz igre metal 15/22. "Videl je, da je LeBron odšle iz igre in se odločil, da bo sam prevzel ekipo. Uspelo mu je," je bil zadovoljen trener Clevelanda Tyronne Lue.

Cavsi so v drugem polčasu iz igre metali 71-odstotno. Irving in James sta v drugem polčasu dosegla več točk kot vsi košarkarji Bostona skupaj (48:42).

Pri Bostonu je bil z 19 točkami najučinkovitejši Avery Bradley. Eno manj je prispeval Jae Crowder.