Trener Rogaške Damjan Novakovič se je veselil zmage v Grosupljem. Foto: Aleš Fevžer

Košarkarji Grosupljega so doživeli četrti zaporedni poraz v Ligi Telemach. Junaka zmage Rogaške sta bila Sandi Čebular in Tadej Koštomaj, ki sta v zadnjih 38 sekundah obrnila zaostanek treh točk v končni rezultat 65:63. Čebular je najprej zadel trojko s strani, Koštomaj pa je bil tri sekunde pred koncem natančen s polrazdalje. Domačini so sicer imeli napad za izenačenje ali zmago, vendar jih je pred metom prehitela sirena.

Omeniti velja, da so se Grosupeljčani do odmora vrnili iz zaostanka 15 točk (26:11) in imeli sredi zadnje četrtine že šest točk naskoka (58:52). Toda prednosti, tako kot v končnici, niso znali zadržati, zato so kljub dobri igri ameriškega igralca Ousmana Kruballyja (19 točk, 11 skokov, indeks 28) razočarali zveste gledalce.

Tekmo med Elektro in Portorožem je odločil šele podaljšek (74:78).

Gladka zmaga Domžalčanov
Košarkarji Heliosa ostajajo edina neporažena ekipa v Ligi Telemach. Na drugem gostovanju v sezoni so brez težav upravičili vlogo favorita in že v prvih dvajsetih minutah rešili vprašanje zmagovalca. Tajfun na drugi strani je doživel četrti zaporedni poraz (52:70).