Olimpija je pred praznimi tribunami v Domžalah do odločilne prednosti prišla med 23. in 32. minuto. V tem času je od zaostanka šestih točk (26:20) prišla do prednosti 46:33. Ključna je bila tudi obramba na prvem strelcu Domžalčanov Blažu Mahkovicu. Slovenski reprezentant je v prvem polčasu dosegel 20 točk (ob metu iz igre 6:8, prosti meti 6:6), tekmo pa je končal pri 23 (met 7:11).

V vrstah Cedevite Olimpije je imelo šest igralcev dvomestno število točk. Jaka Blažič jih je zbral 17, Edo Murić 16 (9 skokov), Ivan Marinković 13 (7 skokov), Dominic Artis 12 (7 skokov, 6 podaj), Mikael Hopkins 11 (7 skokov) in Codi Miller-McIntyre deset (7 podaj).

Rogaška vodila že za 18
Rogaška je zmagovito začela ligo Nova KBM za prvaka. Potem ko njena tekma prvega kroga s Koprom Primorsko še nima datuma, druga s Cedevito Olimpijo pa je prestavljena na 21. marec, je v 3. krogu pred praznimi tribunami po drami v zadnji minuti premagala Krko s 75:71. Krka je bila na pragu enega največjih preobratov v tej sezoni. Potem ko je imela Rogaška dobre štiri minute pred koncem tekme 18 točk prednosti (68:50), bi lahko Novomeščani v zadnjih sekundah prišli do izenačenja ali celo zmage.

Krka zapravila napad za izenačenje oziroma zmago

Dobro minuto in pol pred koncem so se približali na 70:64, 25 sekund pred koncem po trojki in dodatnem prostem metu Muhameda Pašalića pa na 73:71. Rogaška je nato hitro izgubila žogo in gostje so imeli 19 sekund za zadnji napad. Pašalić je krenil pod koš, zgrešil težko polaganje, Jan Dornik (16 točk, met 7:7, 7 skokov) pa je že po izteku igralnega časa postavil končni izid.

Prvi strelec Rogaške je bil Ivan Miličević z 19 točkami (6 skokov, trojke 3:5), pri Krki, ki je v prvem polčasu trojke metala 1:18, pa jih je Pašalić dosegel 17.

Gladka zmaga Primorske nad Hopsi
Koprčani so dosegli prvo zmago v ligi za prvaka. V boju z zasedbo s Polzele niso imeli težav, že po nekaj minutah so tehtnico nagnili v svoj prid, nato pa so jih gostitelji le še spremljali na poti do zmage. Zadnjo četrtino so sicer dobili Hopsi, toda takrat so lahko le še kozmetično popravili vtis in za nekaj točk znižali visok zaostanek. Ta se je začel nabirati že v prvi četrtini, pri izidu 22:5 v šesti minuti je bilo že jasno, da bodo domači težko prišli blizu Koprčanom. Za gostitelje je Simo Atanacković dosegel 17 točk, 12 Jan Rizman, po 11 sta jih dodala Sandi Čebular in Miha Vašl. Goste pa sta na poti do zmage vodila Alen Hodžić z 20 točkami, Žiga Dimec jih je dosegel 18, Aleksandar Lazić je za dvojni dvojček 12 točkam dodal deset skokov.