Cedevita Olimpija bo v zadnjem krogu v soboto gostovala v Novem mestu, kjer nujno potrebuje zmago. Usode zmaji nimajo v svojih rokah. Mornar iz Bara ima boljšo razliko na medsebojnih tekmah in si lahko v zadnjem krogu z zmago nad Mego Bemax v nedeljo zagotovi končnico.

Budućnost blestela v tretji četrtini
V prvem polčasu si nobena ekipa ni nabrala prednosti, na odmor sta ekipi odšli izenačeni (38:38). Črnogorci so precej bolje odigrali tretjo četrtino. Danilo Nikolić je s trojko povišal na 49:57. Pred začetkom zadnje četrtine so Ljubljančani zaostajali s 55:59.

Zmaji slabo odigrali končnico
Tri minute pred koncem je Andrija Stipanović izenačil na 70:70. Filip Krušlin je dve minuti pred zadnjim piskom sirene zadel trojko, Miller McIntyre pa je učinkovito zaključil polaganje in dodal še prosti met po osebni napaki Nikole Ivanovića za 76:72.

Vse je že kazalo, da bodo gostitelji tekmo mirno pripeljali do konca, nato pa so poskrbeli za dramatično končnico. 31 sekund pred koncem je imel Miller-McIntyre dva prosta meta in žogo s strani zaradi nešportne napake Ivanovića. Zadel je le enega, Jaka Blažič pa je nato izgubil žogo in Budućnost je nepričakovano prišla do izenačenja.

Justin Cobbs je z dvema prostima metoma izenačil na 79:79. Zadnji napad je imela Olimpija. Miller-McIntyre (17 točk; 5/8 za dve, 1/4 za tri) se je odločil za samostojen prodor, ki ga je učinkovito zaključil s polaganjem od table.

Poleg domačega junaka so imeli še štirje igralci Cedevite Olimpije dvomestne številke. Jaka Blažič je zbral 13 točk in 14 skokov, dvanajst jih je dosegel Dominic Jordan Artis.

Golemcu uspelo najti igralce, ki so garali v obrambi
"Čestitke fantom za prigarano zmago, ki so si jo priigrali predvsem z igro v obrambi. V napadu nam ni šlo. Kar nekaj igralcev je tekmo končalo z dvomestnim številom točk. Uspelo nam je najti fante, ki so garali v obrambi, in kljub napakam nam je uspelo prigarati zmago, ker smo si jo resnično želeli. Zmaga nad Budućnostjo je dobra popotnica za naprej. V obrambi moramo vsakič umreti drug za drugega, potem pa bo vse v napadu veliko lažje," je bil zadovoljen trener Jurica Golemac.

Miller-McIntyre je dodal: "Dobro nam je uspevalo ostajati blizu nasprotnemu moštvu v rezultatskem smislu. Če se ozrete na našo sezono, vam je lahko jasno, da smo trenutno v težkem položaju, a smo odigrali veliko tekem, ki so se odločale z zadnjim košem. Ta z Budućnostjo je bila prav taka. Vedeli smo, da potrebujemo zmago za ohranitev upanja za končnico in da moramo zadeti ta zadnji koš, in uspeli smo. Odigrali smo dobro kot moštvo in se naučili veliko iz naših napak."