Carmelo Anthony je proti New Orleansu odigral le 26 minut, saj je bil v 3. četrtini izključen zaradi prepiranja s sodnikom. 32-letnik tekmo sklenil z 18 točkami in 6 skoki. Foto: Reuters

Vse bo kmalu postalo jasno. V tem trenutku iz spoštovanja do Derricka ne želim komentirati položaja.

Jeff Hornacek, trener New Yorka
Anthony Davis
Anthony Davis je bil s 40 točkami in 18 skoki nerešljiva uganka za obrambo New Yorka. 23-letnik je ob koncu tekme prejel udarec v bočni predel, pri New Orleansu so že pojasnili, da ga čaka intenzivna terapija pred naslednjo tekmo z Brooklynom. Foto: Reuters
Russell Westbrook
Russllu Westbrooku je zmanjkal skok do 18. trojnega dvojčka v letošnji sezoni Lige NBA. Izjemni 28-letnik se je ustavil pri 21 točkah, 14 podajah in 9 skokih. Na parketu je odigral 33 minut, iz igre pa je metal 50-odstotno (9/18). Foto: Reuters

Za zgodbo večera pa je pravzaprav poskrbel organizator igre Knicksov Derrick Rose, ki je tekmo izpustil in brez dovoljenja odpotoval v rodni Chicago. Pozneje je le poklical klub in pojasnil, da je moral v Illinois odpotovati zaradi družinske krize. "Vse bo kmalu postalo jasno. V tem trenutku iz spoštovanja do Derricka ne želim komentirati položaja," je dejal trener New Yorka Jeff Hornacek.

Rosova odsotnost se je Knicksom vsekakor poznala, čeprav ga je Brandon Jennings dostojno zamenjal - 27-letnik je bil z 20 točkami prvi strelec svoje ekipe. Vseeno je v igri Knicksov škripalo drugje - ekipa se ni dobro znašla v obrambi proti izjemnemu Anthonyju Davisu, ki je dosegel 40 točk in 18 skokov, za nameček pa je v tretji četrtini ostala še brez drugega zvezdnika Carmela Anthonyja, ki je bil zaradi prepiranja s sodnikom izključen.

Pelicansi vodili že s +28
Gostitelji so sicer tekmo začeli solidno, v prvi četrtini so povedli z 12:5, a to je bilo tudi vse. Nazadnje so vodili s 33:32 v drugi četrtini, nato pa se je njihova barka začela počasi, a vztrajno potapljati. V zadnji četrtini je bil zaostanek že 28 točk (69:97), ko je Tyreke Evans s polaganjem spravil žogo skozi obroč. Pelicansi so se na koncu nekoliko sprostili, domači ekipi je uspelo na koncu zaostanek zmanjšati na -14 (96:110). Vujačić je v 10 minutah zbral 8 točk in po eno podajo, ukradeno in izgubljeno žogo.