Dallas je lani prvič osvojil šampionski prstan, letos pa je začel zelo slabo in izgubil prvi dve tekmi na domačem terenu. Foto: EPA
Kevin Durant, Russell Westbrook
Udarni dvojec Oklahome že blesti. Foto: EPA
Kobe Bryant (Los Angeles Lakers) - Chris Paul (Los Angeles Clippers)
Clippersi so s Chrisom Paulom na vrhu Pacifiške divizije, Kobe Bryant pa je z Lakersi izgubil dve tekmi zaporedoma. Foto: Reuters

Udrih je izgubil prvo tekmo z Milwaukeejem. Boljši je bil Charlotte (96:95). Odločilna prosta meta je v zadnji minuti prispeval novinec Kemba Walker. 21-letni branilec je bil s 13 točkami tretji strelec Risov. Največ jih je 19 dosegel D.J.
Augustin
.

V gostujoči vrsti, ki je po prvem polčasu vodila za 11, je bil z 22 najuspešnejši prvi organizator igre Brandon Jennings (22). Udrih je igral 23 minut. V statistiko je vpisal 13 točk, tri podaje in en skok.

Dragić igral malo manj kot četrtino tekme
V tretji četrtini so s serijo 11:0 Magici povedli, Rocketsom pa se pozneje ni več uspelo približati na manj kot štiri točke zaostanka. Na koncu je Orlando slavil s 104:95. Hedo Turkoglu, J. J. Redick in Dwight Howard so za zmagovito vrsto skupaj zbrali 64 točk.

Pri gostih je bil najbolj razpoložen organizator igre Kyle Lowry, ki je dosegel dvojni dvojček. Ob 20 točkah je vpisal še 12 podaj. Dragić je tekmo začel na klopi, na parketu prebil skoraj 12 minut in dosegel 5 točk, 3 skoke in 4 podaje.

Neprepričljivi Lakersi drugič klonili
Sacramento, kjer je še lani igral Udrih, je na domačem parketu presenetil Lakerse (100:91), ki so tako izgubili še drugo tekmo letos. Pred sezono se je veliko govorilo o selitvi kluba, sezono pa so v prestolnici Kalifornije odprli na najlepši mogoč način, saj so premagali velikega tekmeca.

Junak zmage je bil Marcus Thornton, ki je 12 od 27 točk dosegel v zadnji četrtini. Tyreke Evans jih je dodal 20. Kralji so Jezernike doma premagali po več kot treh letih. Lakersi so od zadnjih 10 medsebojnih obračunov dobili 9 tekem, petkrat zapored pa so slavili v Sacramentu.

"To ni nikakršno rivalstvo. Premagali smo jih vsako leto. Moj bog, vseeno mi je, če jih tokrat nismo ugnali. Upam, da uživajo v tej zmagi," je po tekmi povedal Kobe Bryant, ki je bil z 29 točkami prvi strelec tekme. Pri gostih jih je 19 pristavil Metta World Peace.

Prvaki znova na kolenih
Zelo slabo so sezono začeli tudi aktualni prvaki. Dallas Mavericksi so izgubili še drugo tekmo pred domačimi gledalci. Tokrat so v American Airlines Centru slavili Denver Nuggetsi (115:93). Mavsi so drugič zaporedoma med tekmo zaostajali že več kot za 30 točk.

Odločilna je bila serija ob koncu druge četrtine, ko so po vodstvu Dallasa s 47:41, gostje napravili delni izid 20:0. Blestel je Ty Lawson, ki je 21 od svojih 27 točk dosegel v prvem polčasu. Dirk Nowitzki jih je za domačo vrsto prispeval 20.

V Minneapolisu je blestela udarna naveza Oklahome. Za zmago s 104:100 sta Kevin Durant in Russell Westbrook skupaj dosegla 61 točk.

Tekme 26. decembra
WASHINGTON - NEW JERSEY 84:90
Young 16, Crawford 15, Wall 13; Williams 23, Humphries 21 in 16 skokov, Morrow 16.

CHARLOTTE - MILWAUKEE 96:95
Augustin 19, Henderson 18, Walker 13; Jennings 22, Bogut 17, Livingston 14, Dunleavy in Udrih (23 minut, 5/12 iz igre, 1 skok, 3 podaje) po 13.

ORLANDO - HOUSTON 104:95
Turkoglu 23, Howard 21, Redick 20; Lowry 20 in 12 podaj, Scola 19, Dragić 5 (2/4 iz igre), 3 skoki, 4 podaje v 12 minutah.

CLEVELAND - TORONTO 96:104
Sessions 18, Jamison in Gee po 15; DeRozan in Calderon (11 podaj) po 15.

INDIANA - DETROIT 91:79
Granger in Hibbert (14 skokov) po 16, Hansbrough 15; Jerebko in Stuckey po 17, Gordon 14.

MINNESOTA - OKLAHOMA CITY 100:104
Beasley 24, Love 22 in 12 skokov; Durant 33, Westbrook 28, Harden 16.

DALLAS - DENVER 93:105