Gostitelji so praktično vso tekmo lovili zaostanek za zdesetkanimi Ljubljančani. Pri tem so bili tudi uspešni, saj so se v končnici rednega dela srečanja Petrolu Olimpiji približali na vsega koš razlike (68:70). Sledile so napete minute, v katerih je Žiga Jurček s polaganjem poskrbel za izenačenje (72:72), Marcus Williams pa za vodstvo Šentjurja (74:73).

V izdihljajih rednega dela so imeli gostitelji veliko smole, žoga ni in ni hotela skozi obroč, medtem ko so se v igro košarkarjev iz prestolnice prikradle napake. Po osebni napaki Mirze Begića v napadu je imel Šentjur pet sekund časa za zmago, met za tri točke je ob sireni zgrešil Marko Popadić.

Badžimova trojka odločilna
Izenačen obračun se je nadaljeval tudi v podaljšku, kjer pa so imeli Ljubljančani mirnejšo roko. Še minuto pred iztekom podaljška je bil rezultat izenačen na 85:85, nato je Williams zgrešil trojko, na drugi strani pa je bil za tri točke uspešen Roko Badžim. Varovanci Jakše Vulića so lovili novo izenačenje, a je Miloš Pešić zgrešil met za tri. Domači ekipi se je sicer uspelo približati na točko zaostanka (87:88), a to je bilo tudi vse. Correy Allen je po zadetem prostem metu Mitcha McCarrona s sredine zgrešil za zmago.