Čeprav ima izkupiček pod 50 odstotkov, je Miami dobil 12. tekmo zapored. Takega dosežka v Ligi NBA ne pomnijo. Foto: AP
Goran Dragić
Goran Dragić je 13 od 16 točk dosegel v prvem polčasu. Foto: AP

Trenutno najbolj vroča ekipa v Ligi NBA je delo opravila tudi brez enega izmed najzaslužnejših za zmagoviti niz Diona Waitersa, ki je obsedel na klopi zaradi poškodbe gležnja. Silovit je bil že začetek. Miami je v prvih šestih minutah povedel s 17:2 in nadziral tekmo do konca.

Igralec tekme je bil tokrat Hassan Whiteside s 23 točkami (met 10/12) in 16 skoki - 17 točk in 11 skokov je imel že v prvem polčasu. James Johnson je s klopi prispeval 20 točk, Wayne Ellington pa 17. Goran Dragić je 13 od svojih 16 točk dosegel v prvem delu, ki ga je Miami dobil za 11. Imel je še 7 podaj, 4 skoke in 5 izgubljenih žog.

Slab večer za Milwaukee je dobil še temnejši odtenek sredi tretje četrtine, ko si je pri zaostanku za 11 točk koleno huje poškodoval eden izmed zvezdnikov ekipe Jabari Parker. Gre za isto koleno, zaradi katerega je Parker izpustil sezono pred dvema letoma. Prvi strelec Bucksov je bil Giannis Antetokounmpo z 22 točkami.

Zmaga Miamija je še toliko bolj pomembna, ker je bila dosežena proti neposrednemu tekmecu v boju za končnico. Vročica je z zmago prehitela Buckse na lestvici.

"Že pred sezono smo vedeli, da imamo nekaj posebnega v moštvu; le vse skupaj je moralo klikniti," je za časnik Miami Herald v slačilnici dejal Dragić. Z novo zmago Miami le še dve tekmi zaostaja za Detroitom, ki drži zadnje, osmo mesto v boju za končnico.

"Ne želim govoriti o zmagovitem nizu. Gre za skupino igralcev, ki so se uigrali in ustvarjajo identiteto kot pravo moštvo. Gre za timski duh," je dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

Miami ima zdaj razmerje zmag in porazov 23:30. Z 12. zaporedno zmago je z lestvice rekordov izbrisal Phoenix kot ekipo z najdaljšim zmagovalnim nizom, ki je imela izkupiček pod 50 odstotki. Sunsi so niz enajstih zmag dosegli v sezoni 1996/97.

Naslednjo tekmo bo Miami odigral v noči na petek v Brooklynu.

Incident v New Yorku - Oakley v lisicah
Charles Oakley, nekdanji zvezdnik New York Knicksov, je slovito dvorano Madison Square Garden zapustil v lisicah, potem ko so ga po sporu na ogledu tekme med kratkohlačniki in Los Angeles Clippers iz dvorane pospremili policisti. "Nekoč je bil naš velik košarkar in upamo, da si bo preskrbel profesionalno pomoč," so na Twitterju zapisali Knicksi.

Oakley je na tekmi sedel neposredno za lastnikom moštva Jamesom Dolanom, s katerim sta v sporu že vrsto let. Iz tabora kratkohlačnikov so še sporočili, da se je Oakley do njega vedel "skrajno žaljivo in neprimerno", in čeprav so Oakleyja s sedeža potegnili varnostniki, so gledalci navdušeno vzklikali: "Oakley, Oakley, Oakley!" Preden so ga aretirali in vklenili policisti, je Oakley še bolj pobesnel. Na sceno je prihitel še predsednik moštva Phil Jackson in ga skušal pomiriti, a na koncu so ga iz dvorane vseeno odvlekli policisti.

Sredine tekme:
MILWAUKEE - MIAMI 88:106
Antetokounmpo 22, Parker 14; Whiteside 23 in 16 skokov, J. Johnson 20, Dragić 16 (met 7/13), 7 podaj in 4 skoki.

NEW YORK - LA CLIPPERS 115:119
Anthony 28, Porzingis 27, Vujačić ni igral; Griffin 32, Jordan 28, 15 skokov

DETROIT - LA LAKERS 121:102
Drummond 24 in 17 skokov, Leuer 20, Udrih 0 (met 0/2) in 2 podaji v 4 minutah; Williams in Randle po 17.

PHILADELPHIA - SAN ANTONIO 103:111
Šarić in Okafor po 20; Leonard 32, Parker 18, Aldridge 15 in 10 skokov.

INDIANA - CLEVELAND 117:132
Miles 23, George in Teague po 22; Irving in Korver po 29, James 25, Love 14 in 10 skokov.

BROOKLYN - WASHINGTON 110:114