Pred 400 navijači v Bonifiki se je prvi polčas končal z vodstvom gostiteljev z 39:35, a so predtem Novomeščani vodili že z 22:31 in 24:33. Drugi polčas se je začel z zabijanjem Lancea Harrisa, sledila je še njegova trojka, Marjan Čakarun pa je s polaganjem vodstvo povišal na 46:35. V nadaljevanju je razlika narasla na 16 točk (54:38), po tretji četrtini je bilo 62:47.

Prvo akcijo Primorske v zadnji četrtini je s trojko zaključil Alen Hodžić, Harris je povišal na +20 (67:47). Vse do konca gostje nato niso znali ustaviti razpoloženih Koprčanov, ki so si najvišjo prednost 29 točk priigrali 20 sekund pred zaključno sireno, ko je Harris, z 31 točkami najboljši strelec tekme, zabil za 83:54. Dolenjci so iz igre metali le 32-odstotno (19/59).

Preostala tri srečanja so bila v ponedeljek, povratne tekme pa bodo čez teden dni.

Sixt Primorska trenutno vodi tako v Ligi Aba 2 kot v državnem prvenstvu oziroma Ligi Nova KBM.