Nebojša Joksimović na tekmi proti svojemu nekdanjemu moštvu ni imel najboljšega dne, saj je izgubil kar sedem žog. Foto: www.alesfevzer.com

Najboljši strelec je bil Devin Oliver z 21 točkami. Ko je dosegel svojo 18. točko, je Olimpija povedla s 57:48. V 35. minuti je prednost narasla na 83:67, gostje pa so s trojkama Tadeja Fermeta zaostanek znižali 83:75, vendar za preobrat niso imeli dovolj časa. Marjan Čakarun je pri gostih blestel z 21 točkami in 14 skoki.

Prvi polčas (41:43) je bil izenačen. Sixt Primorska je po zaslugi Fermeta (12 točk do odmora) in Shawna Kinga, ki je bil dvakrat zaporedoma uspešen pod košem, povedla s 25:33, a je Olimpija ekspresno izničila zaostanek, pri čemer sta Jan Špan in Gregor Hrovat poskrbela za eno najlepših akcij na tekmi za 33:34.

V drugem polčasu je Olimpija bolje zadevala, Oliverju se je v ključnih trenutkih pridružil še Jordan Morgan (skupaj 16 točk), ki je med drugim ukradel žogo in protinapad končal z zabijanjem za 66:59, in Dražen Bubnić, ki je v 15 minutah zadel oba meta iz igre in še pet prostih metov. V 32. minuti je s trojko prednost povišal na 69:59.

Petrol Olimpija je tako po uspehu v gosteh proti Estudiantesu spet ujela pravi ritem, naslednji izziv pa jo čaka že v soboto, ko bo v Zagrebu v Ligi ABA igrala proti Cedeviti, ki jo vodi Jure Zdovc.