Primorci so tako s 23. zmago na 28 tekmah potrdili, da so glavni favoriti za osvojitev naslova državnih prvakov.

Varovanci Jurice Golemca so vodili od začetka do konca tekme v Bonifiki, najvišja razlika je znašala 18 točk (72:54). Tadej Ferme je bil z 18 točkami najučinkovitejši pri domačih, pri gostih pa je Jure Lalić dosegel 13 točk.

Košarkarji Sixta Primorske so prvi favoriti končnice državnega prvenstva, kjer bodo lovili prvi naslov. Foto: www.alesfevzer.com

Primorci se bodo v četrtfinalu na dve dobljeni tekmi pomerili z Zlatorogom. Prva tekma bo 30. aprila v Kopru, druga je na sporedu 4. maja v Laškem, morebitna tretja pa 7. maja spet na slovenski obali.

Zmaga Olimpije v Rogaški Slatini
Drugouvrščena Petrol Olimpija je s 75:70 zmagala v Rogaški Slatini. Tekma je bila sicer nepomembna za obe ekipi. Zmaji so do vodstva prišli v 29. minuti, nato pa na začetku zadnje četrtine pobegnili na 64:56, s čimer je bil zmagovalec odločen. Prvo ime pri gostih je bil Roko Badžim, ki je zbral 20 točk, medtem ko sta jih po 15 zbrala Marko Pajić in Rashun Davis.

Olimpija se bo v četrtfinalu, ki se začne 30. aprila, pomerila s Šenčurjem. Preostala para sta Hopsi – Helios in Krka – Rogaška.