Naslednja preizkušnja čaka varovanke Borisa Zrinskega že v soboto. Foto: MMC RTV SLO

Varovanke Borisa Zrinskega so hitro prevzele pobudo in si v drugi četrtini priigrale kar 13 točk naskoka. Za 33:20 je zadela Maja Erkić. Emma Meesseman, ki je bila v lanskem letu najboljša mlada evropska igralka, je poskrbela, da so Belgijke do polčasa znižale zaostanek na -7.

V drugem delu so Slovenke držale manjšo prednost, a prav ob zaključku srečanja se je gostiteljicam znova uspelo približati. Pred zadnjo minuto so prišle le na 60:58. Slovenske košarkarice so ohranile mirno roko na črti prostih metov in prišle do izjemno pomembne zmage.

Blestela Maja Erkić
Najboljša strelka Slovenije je bila Erkićeva, ki je dosegla 19 točk, Tina Trebec jih je dodala 13, Sandra Piršič pa 12. V skupini C so se pomerile Litovke in Nizozemke. Litva je v Kaunasu slavila z 88:47. Naslednje nasprotnice Slovenk so prav Litovke. Tekma bo v soboto v Kranjski Gori.