Slovenke so se v uvodnih minutah znašle v zaostanku, a so rezultat hitro obrnile sebi v prid, po delnem izidu 16:4 so povedle za 11 točk (21:10), nato pa v drugi četrtini na trenutke v napadu zaigrale nekoliko nezbrano, kar so Hrvatice izkoristile in se približale na sedem točk razlike (36:29).

Nato pa je Mojca Jelenc zadela trojko, sledil je še en uspešen met za tri točke, najvišje vodstvo na tekmi (42:29) in minuta odmora s strani Hrvaške.

Ob odmoru so varovanke Georgiosa Dikaioulakosa vodile s +8 (47:39), na uvodu drugega polčasa pa so popustile in Hrvatice so prvič po začetku prvega polčasa povedle (49:50). Sledil je precej izenačen obračun.

Tretjo četrtino so Slovenke sicer izgubile s 26:19, a so zadnji del tekme vseeno začele s točko prednosti, nato pa so stopile na plin, izkoristile so napake v hrvaški obrambi. Potem ko je Teja Goršič zadela izpod koša, iz protinapada pa je žogo skozi obroč spravila še Eva Lisec, je hrvaška klop zahtevala novo minuto odmora.

A tudi minuta odmora ni pretirano pomagala, Zala Friškovec je v svojem šestem poskusu zadela četrti poskus za tri za 83:75, s soigralkami pa je tekmo uspešno pripeljala do konca (89:82).

V slovenski vrsti je največ točk dosegla Teja Oblak (15), do dvojnega dvojčka ji je zmanjkala podaja, 14 točk je dodala Friškovec, 13 Lisec, 10 Goršič. Na hrvaški strani je bila najučinkovitejša kapetanka Andrijana Cvitković z 31 točkami in 9 skoki, 14 jih je zbrala Klaudia Periša.