Edo Murić je sijajno začel tekmo, v osmih minutah je dosegel 11 točk in imel štiri skoke, Olimpija pa je po njegovi zaslugi povedla z 9:22. V nadaljevanju tekme je Murić dosegel le še štiri točke in en skok. Foto: Cibona/Zeljko Baksaj

Olimpija je na začetku druge četrtine povedla za 24 točk (13:37), a nato povsem zastala, Nanterre je bil vse bolj razigran. Ob polčasu je bilo 32:43. Nov juriš je sicer Olimpija napovedala v tretji četrtini z delnim izidom 0:13, vendar tudi to ni uničilo tekmecev, pri katerih je bil s 23 točkami (trojke 4/6) najučinkovitejši Isaia Cordinier. Ryan Boatright je bil z 22 točkami (prosti meti 9/10) najboljši v ljubljanski ekipi, pri kateri se kapetan Jaka Blažič ni vpisal med strelce.

Murićev šov kratke sape
Olimpija je izjemno odigrala uvodno četrtino in z natančnim metom za tri točke dosegla kar 30 točk (11:30). Prebudil se je Edo Murić, ki je 11 točkam dodal 4 skoke. Toda hitro se je ustavilo, Olimpija skoraj pet minut ni dosegla točke, gostitelji pa 12 zapored. Predvsem po zaslugi Isaia Cordiniera (18 točk v prvem polčasu) je Nanterre na odmor odšel z znosnim zaostankom 32:43.

Oliver med najboljšimi
V nadaljevanju sta se Cordinieru pridružila nekdanji Olimpijin košarkar Devin Oliver (na koncu 15 točk in 6 skokov) in Dallas Moore (22). Ekipa iz predmestja Pariza je Olimpijo ujela na 52. točki, sledilo pa je kar 13 zaporednih Olimpijinih točk. Breme je nase prevzel Boatright, za zadnji točki v nizu 0:13 se je Krušlin sprehodil z ene strani igrišča na drugo.

Nanterre izkoristil nešportno osebno napako
Prav Krušlin pa je v zadnji četrtini napovedal Olimpijin dokončni zaton. Pri 64:65 je naredil nešportno osebno napako in Nanterre je z delnim izidom 8:0 prevzel pobudo. Olimpija je popustila v obrambi (v zadnji četrtini je dobila 32 točk), na začetku 39. minute je s trojko svoje dodal še odlični strelec Kenny Cherry (85:78).

Dvoboj z Joventutom za Olimpijo brez pravega pomena
S trojko v predzadnji sekundi je Codi Miller McIntyre (18 točk) sicer Olimpijo približal le na točko zaostanka (88:87), toda časa za preobrat je bilo premalo. Joventut, ki naslednjo sredo prihaja v Stožice, je medtem premagal Unics Kazan, že v torek pa je Brescia v gosteh ugnala Darušafako. Možnosti za napredovanje Olimpije tako ni več.

Slaven Rimac, trener: Domači košarkarji so na tekmi zadevali veliko, a menim, da smo jim tudi mi dali veter v hrbet s svojimi neumnostmi. Dovolili smo, da poberejo veliko skokov v napadu, izgubili smo preveč žog. Nerazumljivo je, kako lahko na eni sami tekmi pokažemo dva različna obraza. Na začetku tekme se je videla motiviranost in energija fantov, bili pa smo točno takšni, kot smo želeli biti. Sledil je padec osredotočenosti, skušali smo obdržati visok ritem igre z menjavami igralcev, a na koncu smo tekmo izgubili v zadnji četrtini. Iskreno mislim, da smo domačinom zmago preprosto poklonili.

Ryan Boatright, igralec: Nismo uspeli zaključiti tekme na način, kot smo si to želeli. V določenem trenutku smo vodili s 25 točkami razlike, nato pa povsem popustili. Naučiti se moramo zaključiti obračune. Izgubljali smo žoge, prikazali slabo igro v obrambi, zgrešili nekaj lahkih polaganj. Ko vodiš s 25 točkami razlike, si sam sebi največja nevarnost, in to je bilo na koncu usodno za nas.