Maciej Lampe je zgrešil polaganje za izenačenje sekundo pred zadnjim piskom sirene. Foto: EPA
Ante Tomić in Sofoklis Schortsanitis
Ante Tomić je bil z 21 točkami najboljši strelec tekme v Nokia Areni. Foto: EPA

Gostitelji so bili boljši v prvem polčasu (36:28), devet minut pred koncem so vodili s 55:49, potem pa je najprej Ante Tomić zadel dva prosta meta, Nachbar je bil natančen izza črte. Po zgrešeni trojki Parga je Tomić poskrbel celo za vodstvo Barce (55:56) osem minut pred koncem in Guy Goodes je vzel minuto odmora.

Maccabi je z delnim izidom 11:0 prevzel pobudo. Devin Smith je zadel za tri točke, razigrani Pargo je zadel po prodoru inn dodal še prosti met. Brian Randle je pet minut pred koncem povišal na 66:56. Katalonci več kot štiri minute niso dosegli niti točke. V končnici sta Tomić in Mario Hezonja znižala na 68:66, do konca pa je ostalo le še 19 sekund. Smith je izgubil žogo in Maciej Lampe je imel izjemno priložnost, da izsili podaljšek, a je zgrešil polaganje sekundo pred koncem. Zmago je potrdil Pargo z dvema prostima metoma in slavje 11.000 navijačev v Nokia Areni se je začelo.

V skupini E je brez poraza na vrhu madridski Real, ki je brez težav odpravil Albo v Berlinu (61:79).

TOP 16, skupina E, 3. krog:
MACCABI TEL AVIV - BARCELONA
70:68 (15:13, 21:15, 17:19, 17:21)
Pargo 20, Smith 15, Schortsanitis 11; Tomić 21 in 10 skokov, Abrines 8, Hezonja 7, Pleiss 6, Nachbar 5 (1/1 za dve, 1/3 za tri) in 3 skoki v 11 minutah.